מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בחירת ציוד לבית ספר והכנה לכיתה א'

בשיתוף דן דיל

היום בו הקטנים שלנו הולכים לכיתה א' הוא מהימים המרגשים ביותר בחיים, יום אשר נחקק בזיכרון הן של הילדים והן של ההורים למשך שנים ארוכות. זהו מועד בעל חשיבות רבה בו הילדים פותחים פרק חדש וחשוב ביותר בחייהם, וההורים לרוב מעוניינים לעשות את כל שביכולתם על מנת להכין את הילדים לקראת המועד ולהבטיח כי יקבלו את כל מה שהם צריכים על מנת להצליח ולשגשג בבית הספר. בעוד ההכנה לכיתה א' עשויה לכלול דרכי פעולה רבות ושונות, אחת המומלצות שבהן היא רכישת ציוד וכמה אביזרים ועזרים בסיסיים אשר יסייעו להם להבין ולהתמודד טוב יותר עם הלימודים בכיתה א'. להלן כמה פריטי ציוד הכנה לכיתה א' שכדאי להכיר:

עזרים ללימוד קרוא וכתוב – אחת המשימות המרכזיות עבור הילדים בכיתה א' היא כמובן ללמוד קרוא וכתוב. ככל שתהליך זה ילך חלק ומהר יותר, כך ירגיש הילד טב ונוח יותר, ויוכל להתקדם בביטחון עצמי גבוה אל עבר החומר הלימודי המתקדם יותר. על מנת לסייע להם בלימוד הקריאה, וספציפית בהכרת האותיות וסימני הניקוד, ניתן להיעזר במגוון עזרים ייעודיים שונים דוגמת גלגל ניקוד, דפי מדבקות לאותיות ואפילו אותיות דפוס מגנטיות עימן יוכלו הילדים לשחק ולהרכיב מילים על גבי המקרר של הבית, למשל (או על גבי לוח מגנטי שתוכלו לרכוש יחד עם האותיות עצמן).

עזרים ללימוד חשבון – הנושא המרכזי השני בו מתרכז החומר הלימודי בכיתה א' הוא חשבון, ולמידת דברים בסיסיים בחשבון דוגמת פעולות חשבון בסיסיות ולוח הכפל. גם כאן יש הרבה מקום לסייע לילדים ולתת להם דחיפה נוספת. ביקור חטוף בחנות יצירה לילדים ובחנויות הכנה לכיתה א' יגלה כי לא חסרים עזרים אינטואיטיביים ויעילים ביותר המסייעים לילדים ללמוד את לוח הכפל, פעולות החשבון הבסיסיות וכו'. למשל – מניפת כפל (מניפה צבעונית וססגונית מיוחדת המסייעת ללמוד את לוח הכפל), משחקים שונים של לוח הכפל, לוח מספרים מגנטי (מספיק לקנות ערכת מספרי פלסטיק מגנטיים ולוח מגנטי עליו ניתן להשתמש גם עם אותיות הדפוס המגנטיות) ועוד

משחקי זיכרון – משחקי זיכרון שונים ויצירתיים יכולים לסייע לילדים ללמוד להכיר פרטים חשובים שונים, ביניהם כמובן אלמנטים מעולם החשבון או הקריאה והכתיבה, אך גם פרטי ידע כללי שונים ומגוונים שיעשירו את עולמם ויכינו אותם טוב יותר לכניסה לבית הספר

כרטיסיות לימוד – משחקים שונים של כרטיסיות לימוד מכילים מידע רלבנטי רב עבור העולות והעולים לכיתה א', ובנויים באופן אשר יגרום להם להתעניין ולבלות זמן במשחק. בניגוד לעזרים מסוימים אחרים אשר עלולים לשעמם את הילדים, כרטיסיות לימוד מסוימות מעוצבות ובנויות באופן המושך את הילדים ומחזיק אותם מלאי עניין והנאה מעצם הלמידה. משחקים מסוג זה הם ללא ספק אחת מהדרכים הטובות והיעילות ביותר להעשיר את עולמם של הילדים ולסייע להם להצליח בכיתה א' ביתר קלות.

למוצרי הכנה לכיתה א' ולהזמנת ציוד לבית ספר היכנסו לאתר דן דיל אונליין המציע לרכישה אונליין במחירים שאסור לפספס!

קרדיט לתמונה: pixabay

דילוג לתוכן