מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

איתור נזילות מים – כל מה שאתם צריכים לדעת

רגע לפני שאתם שוברים את הקיר או מחליטים להרים את הריצוף בבית, החלטה שעלולה להגיע למאות ואף אלפי שקלים, עצרו רגע והזמינו מומחה לאיתור נזילת מים. כשמזמינים מומחה – המטרה שלו היא לאתר את הנזילה בדרך הכי זולה ובטוחה שתיטיב אתכם. כדי למצוא את המומחה לאיתור נזילות מים הנכון עבורכם – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לבחור את המומחה הנכון.

איך מזהים נזילה

ראשית בודקים את כל הברזים והצנרת בבית – טפטוף קל, סימני רטיבות, בדיקה של סיבוב שעון המים (כשהכול סגור בבית), קיר מתקלף, כתמי רטיבות בקירות ובחיבור בין הקירות לתקרה וחשבון מים גבוה מהרגיל – אלה הסימנים שאתם צריכים לשים לב אליהם לפני שמזמינים מומחה לאיתור נזילות מים.

הסיבות הנפוצות נזילה

אחת הסיבות הנפוצות לנזילת מים בבית או בעסק היא במבנים ישנים לרוב בהם יש בלאי טבעי או כתוצאה מפגיעה בצנרת. במקרים חריגים נזילה יכולה להיגרם מטעות אנוש כשמזיזים חפץ כמו מדיח כלים או מכונת כביסה בבית וצינור יכול להיקרע.

האם מקור נזילת המים הוא המקום ממנו נובעת הנזילה

כן ולא. אחד האתגרים באינסטלציה הוא שלא רואים מה קורה מבעד לקירות והמים, כטבעם, יכולים לנזול לאורכו ורוחבו של הבית ומתוך שכך יכולים לגמוע מרחק רב מנקודת הנזילה המקורית לנקודה אחרת בתקרה או ברצפה שהמים התנקזו אליה. לכן התשובה היא לא בהכרח ולכן גם אסור למהר להסיק מסקנות כשמבחינים בעובש בקיר למשל. בשביל זה יש מומחה לאיתור נזילות מים שיאתר לכם את נקודת הנזילה המקורית ואולי כך למנוע הוצאה של אלפי שקלים.

שימוש בציוד טכנולוגי משוכלל

בכדי לאתר נזילה ניתן לבצע באמצעות שיטות מסורתיות וישנות אך מומלץ מאוד להשתמש בציוד טכנולוגי משוכלל וברמה גבוהה וזהו גם אחד היתרונות של מומחה לאיתור נזילות מים – הציוד הטכנולוגי שבו הוא משתמש למשל, מצלמה תרמית (אינפרא אדום) שבעזרתה ניתן למצוא את אותה רטיבות בחלל הדירה או העסק – בעזרת מצלמות מיוחדת אלו ניתן גם לאתר נזילות במרזב או בצנרת.

לשאול את השאלות הנכונות

השאלות הראשונות שצריך לשאול הן בצד המקצועי – אילו הסמכות יש לך כמומחה לאיתור נזילות מים, שאלות טכניות כמו – מהו המקור החשוד לרטיבות לדעתך, באיזה סוג נזילה מדובר (מים נקיים, מי ביוב או מים מתוך מערכות הסקה ומיזוג), באיזה ציוד בדיוק אתה משתמש לאיתור הנזילה, האם אתה מצלם את הצנרת, וכמובן שאלת השאלות – מה ניתן לעשות כדי לפתור את בעיית הנזילות 

הסמכה

כשתחפשו מומחה טוב לאיתור נזילות מים תוודאו שיש לו את ההסמכה הנכונה – למשל הסמכה בצילום תרמוגרפי או הסמכה לתיקון צנרת.

לסיכום, לא כל אינסטלטור הוא מומחה ולא כל מומחה יודע לאתר נזילת מים בעזרת ציוד משוכלל וההסמכה הנכונה – זיהוי הנזילה בזמן ומציאת מומחה טוב יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים. בהצלחה!

המאמר באדיבות "אינפרא יובל", איתור נזילות בטכנולוגיה מתקדמת

קרדיט תמונה: אינפרא יובל

דילוג לתוכן