מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

איך לבחור נכון דוקרנים נגד יונים ואיך להתקין אותם?

יונים הן אחד מבעלי החיים עם התדמית החיובית ביותר. כולנו מכירים ביטויים מפרגנים כמו "יונה עם עלה של זית", "כמו זוג יונים", "יונת השלום" ועוד. במציאות התמונה ורודה הרבה פחות. יונים שמגיעות אל הבתים שלנו עלולות להפוך למטרד של ממש, וגם בבתי העסק, מוסדות הציבור והמפעלים הנוכחות שלהם מזיקה. מאחר שיונים, כמו כל בעל חיים, זכאיות לחיות בנחת, הדרך הנכונה להתמודדות עם המפגע היא כמובן לא הריגתן – אלא הרחקתן. דוקרנים נגד יונים הן פתרון פשוט, זול ובעיקר יעיל להפליא, וכדאי לדעת איפה ואיך להשתמש בו בחוכמה.

למה חשוב להרחיק יונים?

הרחקת יונים באמצעות דוקרנים או בכל שיטה אחרת הכרחית בעיקר בגלל המחלות שעלולות לעבור מהן אל בני האדם. הדרך הנפוצה להפצת חיידקים ומחלות היא באמצעות הלשלשת המרובה שמשאירות היונים. בין השאר עלולים בני אדם שהיו בקרבת הלשלשת והיונים ללקות במחלה דמוית דלקת ריאות, בדלקות נגיפיות במוח, במחלות מעיים, בכאבי ראש ושרירים, בחום גבוה, בצמרמורות ועוד.

עוד כדאי לדעת שבמקומות שבהם אין דוקרנים נגד יונים ולכן הן יכולות לקנן עלולים להימצא גם קרציוני יונים – חרקים זעירים שעוקצים גם בני אדם כדי לשתות את הדם, ושעלולים לגרום לתגובה אלרגית.

בנוסף לסיכון ללקות במחלות היונים משאירות אחריהן לכלוך, ובפרט לשלשת חומצית שעלולה לגרום למעקות מתכת, מרזבים ופריטים נוספים להחליד ובסופו של דבר להתפורר.

באילו מקומות כדאי להשתמש בדוקרנים כנגד היונים?

השימוש בדוקרנים כנגד היונים רלוונטי בכל מקום שבו הן עלולות לנחות, בין אם לצורך מנוחה, בין אם לקראת קינון ובין אם על-מנת לחזר. בפרט נכון להתקין דוקרנים לאורך מעקות במרפסות, על מזגנים שנמצאים מחוץ לבית (יונים אוהבות לקנן במזגן וכתוצאה מכך עלול להיגרם נזק למנוע), כדי להגן על מרזבים וגגות באופן כללי, בחלונות שקורצים לבעלי הכנף ובמקומות נוספים.

בנוסף לדוקרנים נגד היונים ישנם עוד פתרונות כמו חוט רטט, פס חשמלי ורשת, ובמידת הצורך כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום כדי להבין מהי האופציה הנכונה ביותר לכל סיטואציה.

איך לבחור נכון דוקרנים נגד יונים?

דוקרנים נגד יונים נחלקים לשני סוגים עיקריים: אלה שעשויים מפלסטיק ואלה שעשויים מנירוסטה.

הדוקרנים מפלסטיק זולים יותר, כך שניתן בעזרתם להגן על שטחים נרחבים בעלות מינימלית. החיסרון העיקרי של אופציה זו הוא העמידות הנמוכה יותר ביחס לדוקרני הנירוסטה, ובפרט במקומות החשופים לשמש. דוקרנים נגד יונים מנירוסטה אמנם יקרים מעט יותר, אבל ברוב המקרים בזכות העמידות שלהם הם האופציה המשתלמת לטווח ארוך.

בכל מקרה חשוב להקפיד על הדבקה באמצעות דבק איכותי במיוחד של הדוקרנים נגד היונים כדי שהם ימלאו את ייעודם. עוד כדאי לדעת שהדוקרנים לא פוגעים ביונים – אלא פשוט מרתיעים אותן מלנחות במקומות שבהם הן לא אמורות להיות.

דילוג לתוכן