מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

איך בוחרים סליקה לעסק

בעשורים האחרונים יותר ויותר בעלי עסקים גדולים, בינוניים וקטנים מאפשרים לקהל לקוחותיהם לשלם בכרטיסי האשראי השונים. על מנת שבעלי העסקים הללו יוכלו לאפשר לנו לשלם באשראי הם צריכים להיות מחוברים למערכת סליקה שתשרת אותם ואת הלקוחות בביצוע רכישות באמצעות כרטיסי אשראי. לכל בעל עסק ישנם צרכים שונים ולכן על המערכת להיות מודולרית ומתאימה לצרכי העסקים השונים.

מערכת הסליקה מאפשרת לנו להעביר כספים לבעלי העסקים השונים ללא שימוש במזומנים. כלקוחות השיטה קלה ונוחה ביותר עבורנו, אנחנו משלמים באשראי כמעט בכל מקום, בסופרים, במסעדות, בברים ועוד. על מנת שכל זה יתאפשר לנו כלקוחות על בעל העסק לדאוג למערכת סליקה מהירה ומאובטחת.

איך למעשה עובדת מערכת הסליקה?

שני המאפיינים החשובים ביותר במערכת סליקת כרטיסי אשראי הם:

  • בטיחות – מערכת סליקה איכותית פועלת למעשה על ידי 3 גורמים שונים המפעילים אותה מאחורי הקלעים. הראשונה היא חברת האשראי (כמו ויזה, ישראכרט וכד'), השנייה, חברת הסליקה המספקת תשתית טכנית למערכת כמו מסוף הסליקה והשלישי הם שירותי בנק אוטומטיים, השירות למעשה מקשר בין בעל העסק לבין חברת האשראי.
  • מהירות – ביצוע החיוב בבית העסק מקצר את זמן ההמתנה של יתר הלקוחות בקופה, מגהצים וממשיכים. מצד הלקוח הוא רואה את החיוב באופן מיידי בחברת האשראי שלו וכך ניתנת לו האפשרות לעקוב ביתר קלות על ההוצאות שלו לאורך היום או החודש בכלל.

אילו אפשרויות סליקה קיימות?

היום אפשרויות הסליקה השונות הרבה יותר מתקדמות, בחו"ל הן פועלות כבר שנים רבות אך בשנים האחרונות הן נכנסות יותר ויותר לשוק הישראלי ומאפשרות ללקוחות הישראליים ליהנות משימוש בסליקה חכמה ומהירה.

שתי צורות הסליקה הראשונות מאוד דומות והן הישנות בתחום יחסית , בבית העסק הלקוח נותן את כרטיסו לנותן השירות בעסק. נותן השירות יכול או לגהץ את הכרטיס מול הלקוח ומכשיר הסליקה קורא את נתוני הלקוח וכך מחייב את כרטיסו והשנייה היא באמצעות הקלדת הפרטים בצורה ידנית במערכת.

הצורה השלישית שגם היא די ותיקה בתחום הסליקה והיא בחיוב טלפוני, הלקוח מבצע רכישה טלפונית, נותן השירות מבקש את פרטי הכרטיס כולל מספר ת.ז. וCVC  (3 הספרות בגב הכרטיס). המערכת מזהה את הנתונים ואישור העסקה מתקבל במיידית.

הרביעית הינה מהמתקדמות ביותר שיש בארץ למרות שבעולם משתמשים בה כבר שנים. חיוב ללא מגע, אלו למעשה כרטיסים המוגדרים Contacless ועל הכרטיס ניתן להבחין בסימון של WIFI. אלו כרטיסים שניתן לשלם בקופות ללא גיהוץ הכרטיס רק בקירובו למסוף.

איזו מערכת סליקה מתאימה לכם?

כדי לבחור את המערכת הטובה ביותר עבורכם תוכלו להיעזר בכמה נתונים, מה גובה העמלה שאתם צריכים לשלם לחברת הסליקה, תבחנו אילו תכונות ייחודיות שהעסק שלכם צריך, ערכו סקר שוק וקראו חוות דעת של אחרים (אין חכם כבעל ניסיון) וכך תוכלו לבחור מערכת סליקה מתאימה ביותר עבור העסק שלכם.

דילוג לתוכן