מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אחת מעשר זו לא רק סיסמא

תכנית מיוחדת, המשותפת לסמינר הקיבוצים ולעיריית נתניה, מעודדת הסבת והפניית אקדמאים להוראה; המטרה: הרחבת כוח ההוראה בעיר

מאת ברק גולן

במסגרת שיתוף פעולה שבין עיריית נתניה לסמינר הקיבוצים – פתחה עיריית נתניה תכנית מיוחדת להסבת אקדמאים להוראה, המיועדת לתושבי נתניה.

התכנית, כך נמסר, מותאמת לאתגרים ולצרכים של העיר והיא נועדה להכניס כוח הוראה איכותי נוסף למערכת החינוך בנתניה.

הסטודנטים לומדים יום בשבוע במכללה ויום נוסף בבתי הספר של נתניה. נתניה היא אחת מעשר רשויות שהצטרפו לתכנית, כאשר השנה החלו את התכנית כ-300 אקדמאים משלל המקצועות והתחומים מכל רחבי הארץ.

משרד החינוך, אשר תומך ביוזמה זו המעודדת שיתופי פעולה בין האקדמיה לשדה החינוכי, מעריך כי היוזמה – לה נרשמים רבים בשלב זה – עשויה להפוך לאחת מתכניות הדגל המעניינות והמאתגרות יותר.

טובה דולב, ראש מינהל חינוך וחברה בעירייה, המובילה את התכנית בנתניה, מסרה לעיתון השבוע בנתניה כי "נתניה גייסה את הקבוצה הגדולה ביותר ברמה הארצית וכ- 45 בעלי תואר ראשון הגרים בעיר, יוכשרו למערכת החינוך. זוהי תכנית דגל מבחינתנו והדגמה נוספת למהלכים החדשנים, אותם אנו מובילים במערכת החינוך".

האם אחת הסיבות לקיום התכנית נובעת ממחסור ארצי של מורים ומורות?

"גם ברמה הארצית וגם בנתניה קיים מחסור במורים. התכנית תזרים למערכת החינוך אנשים בעלי ניסיון חיים וניסיון מקצועי רחב ומגוון, אשר יעשיר את שורותינו. אנו מדברים על הצורך להפוך את מערכת החינוך למעודכנת ולאטרקטיבית עבור התלמידים, אבל לא פחות מכך, גם עבור המורים. זוהי בהחלט עדות לכוח המשיכה של מערכת החינוך. אני מאחלת הצלחה לסטודנטים ומצפה לבאות".

בתמונה הראשית: טובה דולב. צילום רן אליהו

דילוג לתוכן