מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אהבה מביס ראשון

שם הכתב: ברק גולן

מתחת לאף של כולנו נמצאים מזונות ומשקאות שיכולים לעורר את התשוקה המינית. לרגל ט"ו באב, הדיאטניות הקליניות של רשת סטודיו סי, מביאות כמה דוגמאות למאכלים שכדאי לשלב בתפריט החגיגה הרומנטית – ובכלל. לחיי האהבה!

 

ט"ו באב בפתח ואיתו גם החגיגות הרומנטיות שמתכננים זוגות רבים.
אם כבר אהבה, זוהי הזדמנות נפלאה לנצל כמה מזונות שכולנו מכירים לטובת הגברת החשק המיני. הדיאטניות הקליניות של רשת סטודיו סי עם כמה דוגמאות למאכלים שכדאי לשלב בתפריט ט"ו באב.

כיצד משפיע המזון על חיי המין שלנו?

הקשר בין מזון למין מוכר עוד מימי התנ"ך, כשחווה פיתתה את אדם בעזרת התפוח. מזונות מעוררי תאווה, המכונים אפרודיזיאק על שם אלת האהבה היוונית אפרודיטה, מכילים מרכיבים שונים העשויים להגביר את זרימת הדם ובכך לסייע בתפקוד המיני. שנית, במצבי לחץ וחרדה הליבידו שלנו לרוב יורד. יש מזונות שמסייעים בהפחתת תחושות אלו ועל ידי כך גם עוזרים להגיע לאקט המיני רגועים יותר.

מה לאכול ולשתות כדי להגביר את החשק המיני?

שוקולד מריר: מכיל ריכוז גבוה של המולקולה פנילאתילאמין, המיוצרת באופן טבעי בגוף כאשר אנו חשים תשוקה או התאהבות גדולה. השוקולד גם מעודד ייצור של סרוטונין ואנדורפינים המעלים את מצב הרוח. כשאנו שמחים ופחות לחוצים, כך גם כיף יותר בחיי המין.

מלון: מכיל כמות רבה של ליקופן, אפיל יותר מאשר בעגבנייה, ומתפקד כסוג של ויאגרה על ידי הרפיית כלי הדם ושיפור זרימת הדם לאזורים הנחוצים.

בננה: מכילה אשלגן שעוזר לאזן את ההשפעה השלילית של מזונות העשירים בנתרן (מלח). אלה האחרונים גם גורמים לתחושת נפיחות בשל ספיחת נוזלים וגם מפחיתים את קצב זרימת הדם לאיברי הגוף.

אבטיח: מכיל ציטרולין המרחיב את כלי הדם ומחקה למעשה את פעולת הוויאגרה.

שקדים: מהווים מקור מצוין לחומצות שומן חשובות המהוות אבני בניין לייצור הורמונים גבריים.

ביצים: מכילות רמה גבוהה של הוויטמינים B5 ו-B6, המסייעים לייצור הורמונים בגוף ולהפחתת לחץ – שני גורמים הכרחיים לשיפור חיי המין.

תרד: התרד עשיר במגזניום – מינרל שמפחית תהליכים דלקתיים בכלי הדם ומגביר את זרימת הדם, בין השאר לאיברי המין. על ידי כך מסייע להגברת הגירוי המיני.

צדפות: מכילות כמות רבה של אבץ – מינרל העשוי לתרום להגברת ייצור הזרע וכן לוויסות הורמוני המין בגוף.

אספרגוס: מהווה מקור מצוין לוויטמין B6, לחומצה פולית ולוויטמין E – כולם בעלי פוטנציאל להגברת החשק המיני בקרב גברים ונשים גם יחד.

שום: מכיל הרבה אליצין, הגורם להגברת זרימת הדם. מה עושים עם הריח? לועסים מסטיק מרענן לפני הסקס או מצחצחים שיניים.

יין אדום: מרגיע את מערכת העצבים ומסייע בהזרמת דם לאיברים החיוניים לאקט המיני.

תה ירוק: הסוד לסקס טוב הוא שתיית כוס תה ירוק לפני. תה ירוק מכיל קטכינים המסייעים, בין השאר, להפחתת השומן הבטני ולהגברת יכולת הכבד להפוך את השומן לאנרגיה. ובסקס? קטכינים מסייעים לחשק המיני על ידי הגברת זרימת הדם לאיברי המין.

Beautiful young couple with glasses of red wine in luxury restau

ממה רצוי להימנע?

מנטה: למרות שהיא מרעננת וטעימה במשקה חם או קר, לפני הסקס רצוי כי גברים במיוחד יימנעו מצריכת מנטה. מנטול, המרכיב העיקרי במנטה, עשוי לגרום לירידה ברמות הטסטוסטרון – הורמון המין הגברי – וכתוצאה מכך גם לירידה בדחף המיני.

סויה: צריכת מזונות המכילים סויה עשויה לגרום לירידה בספירת הזרע ולהשפיע לרעה גם על הליבידו.

סוכר: צריכת מזונות המכילים סוכר עשויה לגרום לירידה ברמות הטסטוסטרון והחשק המיני.

משקאות דיאט: מרכיב האספרטיים שנמצא בחלק ממשקאות הדיאט עשוי להוריד את רמות הסרוטונין, וכתוצאה מכך – גם את רמת החשק המיני.

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן