חדשות הנדל"ן: פטור מועד בית

2 0

הועדה המקומית לתכנון ובניה נתניה אישרה מדיניות חדשה בתחום התחדשות עירונית – הקמת קרן לתחזוקת בנייני מגורים בפרויקטים של התחדשות עירונית בעיר. מה חדש ?

יזם שיקדם התחדשות עירונית בנתניה, יידרש להקים קרן שתשמש לתחזוקת בנייני המגורים ותקל על הדיירים החוזרים להתגורר בבניינים החדשים בתשלום מיסי ועד הבית לתקופה של 5-10 שנים.

ההתחדשות העירונית בנתניה צוברת תאוצה בייחוד במסלול פינוי-בינוי. במסגרת ההתחדשות העירונית, בניינים ישנים בני עשרות שנים מפנים את מקומם לבניינים חדשים בהם מערכות תשתית עדכניות. כפועל יוצא משינוי באופי הבניינים, נוצרת עליה משמעותית של מאות שקלים בחודש בהוצאות הנדרשות למימון תחזוקתם. עם הוצאות אלו יאלצו להתמודד הדיירים הוותיקים שיחזרו להתגורר בבניינים החדשים. השתת תשלום דמי תחזוקה של מאות שקלים בחודש, עלול להדיר את רגליהם של התושבים הוותיקים ממוקדי ההתחדשות או לחילופין להביא למצב בו הבניינים לא יתוחזקו כנדרש.

בשנת 2016 חוקק חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, במסגרתו נקבע, בין היתר, כי דייר שהגיע לגיל פרישה ומקבל גמלה לפי חוק הבטחת הכנסה, וזוהי דירתו היחידה, לא יהיה חייב בתשלום דמי ועד בסכום העולה על הסכום ששילם בדירתו הישנה וזאת לתקופה של חמש שנים. גם לגבי דיירים בדיור הציבורי (חברות משכנות כגון: עמידר, חלמיש, עמיגור ואחרים) קיים הסדר בנושא תשלום הפרשי דמי הוועד.

הוועדה המקומית לתכנון ובניה סבורה כי הקלות אלו אינן מספיקות, ורחוקות מלהיטיב עם בעלי הדירות המתגוררים במתחמי הפינוי בינוי וכי נדרש פתרון שייטיב עם כלל בעלי דירות התמורה החוזרים להתגורר במתחם, באופן שלא יאלץ אותם לעזוב את אזור מגוריהם ויאפשר תחזוקה ראויה של בנייני המגורים לאורך שנים.

המדיניות שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובניה מבוססת על בחינת המצב הסוציואקונומי של מוקדי ההתחדשות העירונית ושל ערכי הקרקע בכל אזור. המדיניות קובעת בכל אזור את הסכום שיופקד (350-450 ₪ לחודש), את האחוז ממספר הדירות הקיימות בגינן יופקד הסכום האמור (100%-25%) ואת מספר השנים (5-10 שנים).

לשאלות וברורים ניתן לפנות למינהלת להתחדשות עירונית במינהל הנדסה:

בדואר אלקטרוני: [email protected]

מענה טלפוני בימים א-ה בין השעות 08:00-15:00 בטלפון: 09-8608826

תמונה באדיבות PIXABAY

Related Post

סטודנטים נותנים ע.ז.ר.ה

Posted by - פברואר 20, 2018 0
קרוב ל-40 שנה שעמותת המתנדבים ע.ז.ר.ה פועלת בעיר נתניה בשלל פרויקטים ייחודיים, במסגרת פעילותה של העמותה מתנהלים עשרות פרויקטים בתחומי…

"אסור לאבד את הראש" –  על ניהול משברים ומנהיגות בעתות משבר

Posted by - מרץ 21, 2023 0
קריסת הסיליקון ואלי בנק שהחזיקו בהון של חלק מחברות הסטארט אפים וחברות הטכנולוגיה, עליית הריבית, הדיבורים על מיתון, לצד פיטורין בחלק מהחברות החזירו שוב לתודעת הציבור את חשיבות פיתוח המיומנויות הנדרשות בעולם העבודה ובראשיתן הסתגלות לשינויים, ניהול משברים ומנהיגות בעתות משבר.צפה לטוב יותר והתכונן לגרוע, לאבד את העשתונות בטוח לא יעזור, מאת, עו"ד שרון הר זהב, משחר הימים, מה אפשר ללמוד על ניהול משברים מאישיים מפורסמים ומנהיגים דגולים בהיסטוריה? ביוני 1940. בריטניה נכנסת פתאום למשבר הגדול בתולדותיה: צבא גרמניה כובש תוך ששה שבועות את צרפת, בניגוד לכל תחזית קודמת. הגרמנים נמצאים על תעלת למנש, 32 ק"מ בלבד מחוף בריטניה, עם צי חזק וחיל האוויר המוביל בעולם. הם מאיימים בגלוי לפלוש ולכבוש את בריטניה. ואכן בממשלת לונדון נשמעים קולות בנוסח: הבה ננהל עם הגרמנים מו"מ, ניתן להם מושבות ושטחים ונכרות איתם הסכם שלום. האיש שהציל את המצב הוא וינסטון צ'רצ'יל, שחודשיים לפני כן  נבחר לראש ממשלת בריטניה. פרוטוקולים שפורסמו בשנים האחרונות מגלים מה אירע: בקבינט המלחמה בן 5 חברים היו 2 ואולי שלושה בעד ניהול משא ומתן עם הגרמנים. צ'רצ'יל היה כמעט היחיד שקבע: אין מו"מ נמשיך במלחמה. השחקן ששיחק את דמותו אמר באחד הסרטים שנעשו עליו "שאין לנהל משא ומתן עם טיגריס, שהראש שלך בתוך הפה שלו". הוא לא נרתע מדו"חות שהצביעו על חולשת הצבא הבריטי. הרטוריקה שלו, התקיפות, נימוקיו העניינים, שכנעו את הקבינט להחליט ברוב של 3 נגד 2 להמשיך במלחמה. שני הנותרים גילו אחריות, לא פרסמו על התנגדותם והצטרפו לרוב הלוחמני. צ'רצ'יל גילה מנהיגות גם לאחר מכן, הגרמנים הפציצו את לונדון וערים אחרות וגרמו נזק רב. צ'רצ'יל המשיך במדיניות של "ממשיכים להילחם ללא משא ומתן". הוא תגבר את חיל האוויר, את ההגנה האווירית, הורה לבנות מקלטים, הפך את הרכבת בתחתית למקלט לילה ל-700 אלף איש, פנה לממשלת ארה"ב לקבל סיוע צבאי ומדיני ועוד ועוד.כמו מנהיגים אחרים: גילה דוגמא אישית, לאחר ההפצצות בלילה יצא לרחובות שנפגעו, צעד באומץ, הניף בידו את סימן ה "וי" המפורסם. תקצר היריעה לספר על מנהיגותו. לקחים עיקריים: יש לבחור מנהיג שיגלה תקיפות, לא יירתע מקשיים אלא יתמודד איתם, ינהיג את חבריו לקבל את דעתו, וכל את זאת תוך כדי קבלת נתונים צבאיים מעודכנים. עליו לצאת לחזית, במקרה זה הרחוב. כל שנות המלחמה הפליג או טס צ'רצ'יל לכל חזית, לעתים ממש מול אש האויב. המנהיג צריך לקבל החלטות חמורות ולא שגרתיות כגון הטלת צנזורה- לראשונה בתולדות בריטניה. כדי למנוע מידע מהאויב על המנהיג להתרכז בנושא העיקרי, ונושאים אחרים, כגון קיצוב וצנע, יטיל על מנהלים מוכשרים אחרים. בכלל, עליו לבנות סביבו קבוצת עוזרים מוכשרים ומהימנים. מותר לו מפעם לפעם למנוע פרסום ידיעות על מפלות, כדי לא לפגוע במורל. עו"ד שרון הר זהב,מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד ניהול, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות