מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בחדרה אומרים לא לאלימות

שם הכתב: ברק גולן

הערב הבינלאומי למאבק באלימות במשפחה צוין בחדרה עם מסר חד משמעי: אסור לשתוק, כי רק עם עזרה וסיוע מקצועי אפשר לצאת ממעגל האלימות. 

היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים צוין בחדרה באירוע ייחודי שכלל הדלקת נר לזכרן של נשים שנרצחו מתחילת השנה. הערב התקיים בהובלת עיריית חדרה, תוכנית "עיר ללא אלימות", המרכז לשלום המשפחה של אגף הרווחה, מועצת הנשים, ויצ"ו, נעמ"ת ונשות הדסה.

בערב הודלק נר לזכר 23 נרצחות, ומאז למרבה הזוועה עלה מספרן ל-25 נשים,  ממגזרים שונים, עם סיפורי חיים שונים, אך עם מכנה משותף אחד – כולן קורבנות של טרור ואלימות.

היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים צוין בכל העולם במטרה להעלות על סדר היום את המאבק נגד כל צורה של אלימות אשר מופעלת כלפי נשים, מילולית, פיזית, נפשית או מינית. אירועי היום הבינלאומי נועדו לחשוף את הנתונים על היקפה הנרחב של התופעה, להשפיע על חקיקה בנושא ולעודד נשים לפנות לעזרה. ככל שהתופעה תהיה גלויה יותר ומושתקת פחות, ניתן יהיה לפעול ביתר יעילות למיגורה.

במרכז האירוע שהתקיים בחדרה עמד המופע "שתי ברירות" של פרויקט "פלטפורמא" (מאלימות לאמנות). מופע תיאטרון ועדות מוסיקלי של נשים, המספרות את סיפורן האישי ביצירה שבאה מכאב והפכה לניצחון.

בערב הועבר המסר כי בחדרה אומרים לא לאלימות, וחשוב מכך המסר כי יש מענה מקצועי לטיפול בתופעה. המרכז לשלום המשפחה של אגף הרווחה בעיריית חדרה מעניק מענה מקצועי ומיומן בתחום האלימות במשפחה. המרכז נותן מענה הן טיפולי והן ייעוצי, גם פרטני וגם קבוצתי, עבור כל המערכת המשפחתית הנמצאת במעגל האלימות, הן נשים, הן גברים, והן עבור ילדים ונוער. בנוסף מטפל המרכז גם בגברים ובנשים קורבנות פגיעה מינית.

באגף הרווחה מדגישים כי המלחמה באלימות נגד נשים ובאלימות בכלל, היא אחד הנושאים החשובים לטפל בהם.

העובדים הסוציאליים במרכז מאמינים כי ביכולתו של אדם לשנות את גורלו, וכי בהקניית הכלים המתאימים ניתן לצאת ממעגל האלימות. הם מדגישים כי רק כשפונים, מדברים ונעזרים, אפשר לעצור את התופעה בסיוע ועזרה מקצועית. ניתן לפנות למרכז לשלום המשפחה באופן ישיר ודיסקרטי, הן לצורך ייעוץ והן לצורכי סיוע וטיפול. רח' הלל יפה 25. טל' 04-6303306.

 

דילוג לתוכן