מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תלמידי "מדעים ויהדות" במחווה מרגשת לשומר בית הספר

תלמידי "מדעים ויהדות" בחדרה והוריהם נרתמו למבצע יוצא דופן, במסגרתו הם כתבו מכתבי תודה אישיים לשומר בית הספר, דוד אמסלם. לכל מכתב צורף שי צנוע. השומר קיבל את המכתבים והמתנות בהתרגשות רבה. הרב בן ציון נורדמן, יוזם הפרויקט, מאתגר בזאת את כלל מוסדות החינוך בארץ  – להצטרף למיזם המבורך, ולהוקיר תודה לשומרים

זו השנה הרביעית שדוד אמסלם (70) מחדרה משמש כשומר של בית הספר היסודי "מדעים ויהדות" בחדרה, ותרומתו לתלמידים, להורים ולצוות הינה הרבה מעבר לתפקידו. מלבד היותו איש מקצוע מהשורה הראשונה, גם אישיותו החמה והתומכת באה לידי ביטוי בכל עת.

דוד אמסלם הפך עם הזמן לאוזן קשבת וכתף להישען עליה עבור תלמידים במצוקה. יש לו חיבור בלתי אמצעי עם התלמידים, והוא נמצא בשיתוף פעולה מתמיד, גם בנושאים אלו, עם כלל הצוות הבית-ספרי.  

כאות הערכה על מסירותו הרבה התלמידים והוריהם הודו לו בדרך מקורית. ביוזמת מנכ"ל רשת "מדעים ויהדות", הרב בן ציון נורדמן, התלמידים וההורים כתבו לאמסלם מכתב תודה אישי, אליו צרפו שי צנוע כדוגמת דבר מתיקה, מאפה, עציץ, ועוד. חלק מהמכתבים נכתבו פרטנית בשם התלמיד ומשפחתו, וחלקם נכתב בשם כל תלמידי הכיתה ומשפחותיהם.   

מאחר ובית הספר סגור בימים אלה עקב הסגר, התלמידים שוהים בבתיהם, וגם השומר נמצא בחל"ת. על כן, המנהלת, גילה נהרי, הנחתה את המורים להודיע לתלמידים ולהורים על הפרויקט. כל המכתבים והמתנות רוכזו על ידי חברי ועד ההורים הבית-ספרי, בהתאם לאזור מגוריהם, והועברו לבית הספר לקראת סוף השבוע שעבר.

הפתעה ענקית לשומר

ביום ששי האחרון בשעות הצהריים הגיעה לביתו של דוד אמסלם משלחת מבית הספר, שכללה את סמנכ"ל רשת "מדעים ויהדות", לירון עמר, אב הבית, יניב ראובן, ושני תלמידים, אח ואחות, נוי ותאיר אפרת. הנציגים נשאו עימם את המכתבים ואת חבילות השי.

דוד אמסלם שיחזר השבוע בהתרגשות את האירוע: "נציגות מבית הספר הגיעה לביתי, עם הרבה חבילות וברכות, הכול במיוחד בשבילי. הייתי בשוק, זאת הפתעה ענקית. פתחתי לידם את הברכות המרגשות, וקראנו יחד. התלמידים כתבו לי תודה על מה שאני עושה בשבילם, וכתבו שהם אוהבים אותי, ומתגעגעים אלי. אני אשמור את כל המכתבים איתי לתמיד. זה מרגש ומקסים. תודה לצוות בית הספר, לחברי ההנהלה, לוועד ההורים, להורים ולתלמידים. תודה לרב בן ציון נורדמן, שיזם את הרעיון".

דויד מייחל לשוב לשגרה: "אני כבר מתגעגע לתלמידים, ומקווה שבקרוב הם ישובו ללימודים. אני מרגיש שהתלמידים הם כמו הנכדים שלי".

שומר עם אחריות ואישיות

גילה נהרי, מנהלת בית הספר היסודי "מדעים ויהדות", מרעיפה שבחים על דוד אמסלם: "דוד משלב אחריות רבה בצד אישיות מיוחדת. דוד אדם מאוד נעים, סבלני ורגיש. כאשר הוא מבחין בתלמידים שקשה להם, ונראים מדוכדכים, הוא מתעניין בסיבה, מעודד ומרגיע מיד את התלמידים. על כל דבר חריג הוא מדווח לצוות החינוכי ולי.  

כמו כן, דוד מסייע באדיבות להורים, שמביאים לילדים דברים שנשכחו בבית, הוא דואג לשמור לצדו בביתן השומר ילדים שהוריהם מתעכבים באיסוף בסוף יום הלימודים, ועוד. לדוד בהחלט מגיע לקבל את הכרת התודה מהתלמידים והוריהם, והדבר גם תורם מבחינה חינוכית לילדים".

"מדעים ויהדות" -הסנונית הראשונה במיזם המבורך

הרב בן ציון נורדמן, מנכ"ל רשת "מדעים ויהדות", אומר: "מדי בוקר דוד היקר מקבל את כולם בסבר פנים יפות, והוא תמיד מחייך. אני מברך אותו שימשיך לחייך, ובכך ימשיך לגרום לאחרים גם לחייך".

הרב נורדמן מציין, כי ביהדות הכרת הטוב זו המצווה החשובה ביותר שיש. "שיהודי קם בבוקר קודם כל הוא אומר: "מודה אני", ואומר תודה", הוא אומר. "את המידה הזאת אנחנו משתדלים להשריש אצל התלמידים שלנו. שמחתי שהדברים הופנמו אצל תלמידנו במסגרת הפרויקט של הכרת התודה לדוד. היוזמה התגלתה כמרגשת ומוצלחת מאוד, הן עבור דוד והן עבור התלמידים שלנו. לאור כל זאת, אני מאתגר את שאר מוסדות החינוך בארץ להצטרף ליוזמה שלנו, ולהביע כמונו הערכה אישית לשומרים. הם עושים עבודתם נאמנה, וראויים לפרגון מכל הלב".  

דילוג לתוכן