מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

צלילי הפסנתר מגיעים לבית הספר 'צליל'

אחרי הצלחת הפסנתר הסולארי בפיאצה, עיריית חדרה תציב בקרוב פסנתר גם בבית הספר היסודי 'צליל' בשכונת בית אליעזר החדשה

כחלק ממדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן להעצמת התרבות בעיר, עיריית חדרה תציב בקרוב פסנתר חוצות בחצר בית הספר 'צליל' לחינוך מוזיקלי בניהולה של סיגלית יעקובי, לשימושם של תלמידי ותלמידות בית הספר. בדומה לפסנתר שהוצב ברחבת הפיאצה ומשמש את העוברים והשבים ובכללם חובבי המוזיקה, הפסנתר שיוצב בבית הספר צליל הנו פיתוח ישראלי ייחודי מבית היוצר של חברת CADENZA ומוגדר כ'פסנתר חכם', העמיד בכל תנאי מזג האויר ובנוי במיוחד לשימוש אינטנסיבי במרחב הציבורי. הפסנתר אף משלב טכנולוגיות מתקדמות כולל הזנה סולארית וחיבור למערכת הגברה חיצונית, מפיק צלילים נקיים ומדויקים, ומצויד במערכת ניהול חדשנית לשליטה ובקרה מרחוק, המאפשרת לקבוע את שעות הפעילות ועוצמת הנגינה של הפסנתר וכן לבחון את מצב האנרגיה שלו ונתוני השימוש בו.

ד"ר דן קאופמן מנכ"ל ומייסד חברת CADENZA האחראית על הצבתם של מעל 50 פסנתרים סולאריים במרחבים הציבוריים ברחבי הארץ, בירך על ההחלטה להציב פסנתר בחצר בית הספר 'צליל', שיהיה הראשון בארץ, שיוצב בבית ספר יסודי: "אנו מצפים ומתרגשים לקראת התקנת הפסנתר בבית ספר צליל בחדרה ולהביא בעזרתו מימד חדש של מוזיקה ושמחה לחצר בית הספר."

את הצבת הפסנתר בבית הספר צליל, הובילו מ"מ ראש העיר ניר בן חיים וסגן ראש העיר רומן גישר, בהמשך לפסנתר הראשון שהוצב במתחם גלריית החוצות במרכז הפיאצה, מהווה מוקד משיכה לתושבים ונותן במה לאמנים מקומיים ולחובבי מוזיקה. בן חיים: "הצבת הפסנתר בבית הספר צליל, שחרט על דגלו את נושא החינוך המוזיקלי מהווה נדבך נוסף בלימודי המוזיקה וצפוי לתרום תרומה חשובה הן ליכולות המוזיקליות של תלמידי ותלמידות צליל והן להנאה וכנקודת מפגש חברתית." גישר: "מאז הקמתו, בית הספר צליל מתאפיין באופיו המוזיקלי. הצבת הפסנתר בכותלי בית הספר תעניק דרך נוספת לילדים המוכשרים אשר לומדים בו לחקור, ללמוד ולפתח כשרונות מוזיקליים נוספים. אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה עם הנהלת בית הספר ובטוח כי הפסנתר ישמש את ילדי 'צליל' המוכשרים בצורה טובה והרמונית."

גם סיגלית יעקובי, מנהלת בית הספר 'צליל', מברכת על היוזמה המבורכת. "בי"ס צליל הוא בי"ס מוזיקלי, כשהעיקרון הפדגוגי המוביל אותו הוא טיפוח ה'ניגון' האישי מבחינה מטאפורית וגשמית. כל תלמידי בית הספר מנגנים בחדווה ובאהבה, גם בימי הקורונה, כשהתלמידים למדו בקפסולות, לא ויתרנו על לימודי הנגינה. כל באי בית הספר ובייחוד התלמידים והתלמידות מצפים בהתרגשות להצבת הפסנתר בחצר בית הספר."

דילוג לתוכן