מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פרס החינוך המחוזי לבית ספר "גלים"

בית הספר "גלים" מחדרה קיבל את פרס החינוך המחוזי, בטקס מרשים להענקת פרסי הצטיינות למוסדות חינוך ולרשויות מובילות במחוז חיפה לשנת תשע"ה.

בטקס לקחו חלק אנשי חינוך, מנהלים ומנהלות של מוסדות חינוך, מחלקות חינוך, מחלקות נוער ונציגי הרשויות הזוכות, ביניהם מנהל מחלקת החינוך בעיריית חדרה שמעון כלפון, מנהל המחלקה לאוכלוסיות מיוחדות הרב משה כהן, ומנהלת "גלים" אביגיל גמליאל.

"גלים" הנו בית ספר לחינוך מיוחד של עיריית חדרה, הממוקם בשכונת חפציבה. את בית הספר מנהלת גמליאל, והוא מעניק מסגרת חינוכית-טיפולית לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים מגיל 6 עד 21. הצוות הבין מקצועי ב"גלים" בונה ומיישם תוכניות לימודיות אישיות לכל תלמיד בהלימה ליכולותיו וכישוריו. בבית הספר מגוון פעילויות ותוכניות לימוד שמטרתם לטפח בוגר עצמאי ואוטונומי המתפקד בקהילה באופן מרבי ומקיים חיי איכות.

בעת הבחירה בזוכי הפרסים, ציינו במחוז חיפה של משרד החינוך כי, פרס החינוך המחוזי הוא אות כבוד למוסדות החינוך השוזרים עשייה חינוכית עם איכות ומצוינות, יום יום ושעה שעה, הלכה למעשה ובשטח. בחירת מוסדות החינוך המצטיינים נעשתה תוך הפעלת מכלול הערכה מקצועי.

בין הקריטריונים שהובילו לבחירה בבית ספר "גלים": קידום תהליכי הוראה-למידה והערכה ופיתוח סביבות למידה המובילים להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות. מענה לצרכים שונים של התלמידים, הכולל קידום וטיפוח של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים ומניעת נשירה. קידום תרבות ארגונית המעודדת טיפוח עבודת צוות והעצמתה. התפתחות מקצועית מתמדת של כל אחד מהשותפים לעשייה חינוכית, קשר עם ההורים והקהילה".

בבית ספר "גלים" מסבירים כי, העשייה החינוכית בבית הספר מרכזת את מאמציה הלימודיים, החברתיים והרגשיים למוקד אחד והוא פיתוח מנהיגות אישית של  כל תלמיד ותלמיד מגיל 6 ועד גיל 21 שנים. זו תכלית העשייה, בהכנה ובהכשרת הבוגר בעל צרכים מיוחדים לתפקוד מיטבי המתנהל באופן מושכל מתוך אוטונומיה וזהות מגובשת, ומקיים חיים מלאים בקהילה.

ראש העיר צביקה גנדלמן, הממונה גם על תיק החינוך, אמר כי בחירתו של בית ספר "גלים" כאחד ממוסדות החינוך המצטיינים במחוז חיפה וזכייתו בפרס החינוך המחוזי לשנת הלימודים תשע"ה מביאה כבוד רב לחדרה מעידה על העבודה האיכותית המתבצעת בהובלת המנהלת והצוות, ונועדה להתאים לכל אחד ואחת מתלמידי "גלים" את התנאים להענקת החינוך הטוב ביותר.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן