מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פסנתר בחצר

נחנך הפסנתר הסולארי שהוצב בבית הספר 'צליל', עיריית חדרה תציב ארבעה פסנתרי רחוב נוספים ברחבי העיר

אחרי הצלחת הפסנתר הסולארי בפיאצה, עיריית חדרה הציבה פסנתר גם בבית הספר 'צליל' בשכונת בית אליעזר החדשה. ביום שישי האחרון נערך טקס חגיגי ומוזיקלי לחנוכת הפסנתר, במעמד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ובהשתתפות מ"מ ראש העיר ניר בן חיים, סגן ראש העיר רומן גישר, מנהל הקונסרבטוריון העירוני טופיק מרום, הורים ותלמידים. במהלך הטקס הנחה ראש העיר את העוסקים בדבר, על הצבתם של עוד ארבעה פסנתרים ברחבי העיר, שיצטרפו לפסנתר בפיאצה ובבית הספר 'צליל'.

כחלק ממדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן להעצמת התרבות בעיר, עיריית חדרה הציבה את פסנתר החוצות בחצר בית הספר 'צליל' לחינוך מוזיקלי אשר בניהולה של סיגלית יעקובי, לשימושם של תלמידי ותלמידות בית הספר. 'צליל' הנו בית ספר ייחודי, מקורי ופורץ דרך, זוכה פרס החינוך לשנת תש"פ והנו בית הספר היסודי הראשון בישראל להשיק את המיזם. הפסנתר שהוצב בבית הספר הנו פיתוח ישראלי ייחודי מבית היוצר של חברת CADENZA ומוגדר כ'פסנתר חכם', העמיד בכל תנאי מזג האויר ובנוי במיוחד לשימוש אינטנסיבי במרחב הציבורי. הפסנתר אף משלב טכנולוגיות מתקדמות כולל הזנה סולארית וחיבור למערכת הגברה חיצונית, מפיק צלילים נקיים ומדויקים, ומצויד במערכת ניהול חדשנית לשליטה ובקרה מרחוק, המאפשרת לקבוע את שעות הפעילות ועוצמת הנגינה של הפסנתר וכן לבחון את מצב האנרגיה שלו ונתוני השימוש בו. בטקס חנוכת הפסנתר נכח גם מאיר ברמן, מנהלה העסקי של חברת CADENZA.

במהלך טקס חנוכת הפסנתר שהתקיים כאמור ביום שישי האחרון, אמר ראש העיר כי "המוזיקה נושאת תפקיד משמעותי בחיי ילדים ומבוגרים כאחד. היא מספקת לכולנו רגעים קטנים של אושר, תורמת לפיתוח מגוון כישורים ומהווה שפה שכולנו מבינים." גנדלמן ציין כי עיריית חדרה תמשיך לקדם ולתמוך ביוזמות מוזיקליות שונות והנחה את מ"מ ראש העיר ניר בן חיים וסגן ראש העיר רומן גישר שקידמו את היוזמה, להציב פסנתרי רחוב נוספים באזורים שונים בעיר. בחדרה פועלים היום בנוסף לבית הספר צליל לחינוך מוזיקלי, ארבעה בתי ספר מנגנים וכן קונסרבטוריון, אליו מגיעים מאות בני נוער שמנגנים בכלי נגינה מגוונים.

בן חיים: "הצבת הפסנתר בבית הספר צליל, שחרט על דגלו את נושא החינוך המוזיקלי מהווה נדבך נוסף בלימודי המוזיקה וצפוי לתרום תרומה חשובה הן ליכולות המוזיקליות של תלמידי ותלמידות צליל והן להנאה וכנקודת מפגש חברתית." גישר: "מאז הקמתו, בית הספר צליל מתאפיין באופיו המוזיקלי. הצבת הפסנתר בכותלי בית הספר תעניק דרך נוספת לילדים המוכשרים אשר לומדים בו לחקור, ללמוד ולפתח כשרונות מוזיקליים נוספים. אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה עם הנהלת בית הספר ובטוח כי הפסנתר ישמש את ילדי 'צליל' המוכשרים בצורה טובה והרמונית."

מנהלת בית הספר 'צליל' סיגלית יעקובי, אירחה את המשתתפים בטקס חנוכת הפסנתר החדש בחגיגיות, וכיאה לבית הספר המוזיקלי, בליווי נגינתם של תלמידי צליל המוכשרים. יעקובי בירכה על היוזמה המבורכת ואמרה כי "הפסנתר מתאים לייחודיות בית הספר, שהנה מוזיקה כמובן, ומהווה חלק בלתי נפרד מהנוף הבית ספרי. החזון הבית ספרי של צליל הוא טיפוח הניגון האישי של כל באי בית הספר, והתוספת של הפסנתר בחצר בית ספרנו מחזקת ומטפחת את העיקרון הפדגוגי של בית הספר. תודה מיוחדת למ"מ ראש העיר ניר בן חיים ולסגן ראש העיר על היוזמה ועל שיתוף הפעולה."

דילוג לתוכן