מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עשרות טאבלטים חולקו לאזרחים ותיקים

בשיתוף העירייה ומפעל הפיס, ועל-פי מיפוי של אגף הרווחה, חולקו טאבלטים לאזרחים ותיקים, כדי שיוכלו לשוחח ולראות את בני משפחתם

בשיתוף פעולה של המחלקה לאזרחים ותיקים של עיריית חדרה ומפעל הפיס חולקו עשרות טאבלטים לאזרחים ותיקים בעיר.

במהלך כל תקופת הקורונה מסייע אגף הרווחה של העירייה לאזרחים ותיקים, ופועל ככל שניתן להפיג את בדידותם.

מאז פרוץ הקורונה חווים האזרחים הוותיקים ניתוק חברתי, והפעילות של העירייה נועדה לספק את התמיכה החסרה להם, כדי לעבור את התקופה המאתגרת.

בתוך כך מפעילה המחלקה לאזרחים ותיקים עשרות פרויקטים, מתנדבים ופעילויות במטרה לאפשר לאזרחים הוותיקים לצלוח את התקופה, ביניהם גם פרויקט "מחוברים" של מפעל הפיס.

לפני כחודשיים, כשהוכרז על מבצע "מחוברים", ביצעו עובדות הסוציאליות של העירייה מיפוי של אזרחים שאין באפשרותם, טכנית וכלכלית, ליהנות משיחות וידיאו עם בני משפחתם.

כ-80 אזרחים ותיקים יוכלו מעתה ליהנות מתקשורת בלתי אמצעית עם היקירים שלהם.

"כבר שנה אני בקושי רואה או מדברת עם הנכדים שלי, זה כמו אוויר בשבילי", סיפרה בהתרגשות אזרחית ותיקה שקיבלה טאבלט במסגרת הפרויקט.

לדברי מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג: "המציאות השתנתה. דרך ההתקשרות שלנו נראית ונתפסת כמובנת מאליה, בוודאי בעידן הקורונה שהתקשורת החברתית מתבצעת ברובה דרך זום ושיחות וידאו, אך עבור חלק מהאזרחים הוותיקים זה חלום. חלקם כבר חודשים ארוכים בבתים, רחוקים מבני משפחותיהם, ופערים כלכליים וטכנולוגיים מפרידים בינם לבין היקרים להם. הטאבלט של פרויקט "מחוברים" יגשר על הפער הזה ויחבר אותם חזרה לאנשים שהם כל כך אוהבים".

דילוג לתוכן