מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עץ או פלי: יגאל שחר בספר שירים חדש

לרגל יציאת ספרו החדש והשמיני במספרו, 'עץ או פלי', הגיע שחר לעיריית חדרה והעניק עותקים חתומים אישית לראש העיר צביקה גנדלמן ולמנכ"ל העירייה יעקב זיגדון

"שיריו של יגאל שחר יוצאים מתוך הצורות הסגורות אל עבר התכנים והחלומות הפתוחים, אלה המאפשרים לקורא להתחבר אליהם. יש שהוא מביט אל האתמול מתוך כוונה ללמוד משהו על המחר באופן נוסטלגי. אבל אף פעם לא באופן סכריני ומתקתק. משהו מן התגובה הנלמדת והמשלימה הקיימת בשיריו של נתן יונתן." כותב רן יגיל, משורר, סופר ומבקר ספרות ישראלי, על ספרו של שחר עץ או פלי. "מורו של שחר, התגנב וחדר אל השירים היפים בספר הזה. ניסיון חייו העשיר זורם בתוך ובין השורות וכאילו מעניק לנו מה ששירה בדרך כלל נמנעת מלעשות- עצות טובות. מכאן יוצא אפוא ששחר הוא משורר אופטימי. לא דבר שכיח במחוזותינו הפואטיים, הרואה חן אנושי ותקוות שבין אדם לחברו, מאמין באדם ואינו אומר נואש."

בשבוע שעבר, לרגל היציאה לאור של של הספר 'עץ או פלי', הגיע הסופר והמשורר יגאל שחר, מלווה באחיו גיורא שחר, ששימש בעבר כעוזר ראש העיר, ללשכתו של ראש העיר, זאת כדי להעניק לו ולמנכ"ל העירייה באופן אישי את ספר השירים  החדש, מלווה בהקדשה אישית.

הכתיבה והיצירה ליוו את יגאל שחר, בעברו מורה, מחנך ובהמשך מנהל החטיבה העליונה בבית הספר עמל בחדרה, במשך כל חייו הבוגרים. קדמו לספר שירים זה, שיצא לאור השנה, סיפורים ושירים רבים פרי עטו של שחר, שראו אור במהלך שלושה עשורים רוויים בעשייה, הן בתחום החינוך, עם שלל יוזמות חינוכיות ופרויקטים בעלי ערך תרבותי מוסף, כמו ליווי והדרכה במסעות לפולין, נסיעות חודשיות לקונצרטים, הצגות ואפילו לאופרה, עם תלמידיו, והן בתחום היצירה, עם כתיבת סיפוריהם האישיים של שורדי שואה וכתיבת שירים רבים, חלקם עדיין במגירה.

עורכת השירים בספרו של שחר, טל איפרגן, כתבה על הספר ועל שחר, "אדם בעל שורשים וניסיון צמיחה בונה את מגדלו מ'צרור מילים וסדק' תוך חשיפה אמיצה לחמה, וזאת כדי לגלות לעצמו ולקוראיו שזו הדרך היפה לדעת יום חדש ורוח המנשבת כמיהה ומפתה לרדוף עוד געגוע."

דילוג לתוכן