מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עיר האנרגיה – כ 10,000 פנסי רחוב חוסכי אנרגיה וחשמל יותקנו בחדרה בהשקעה של 25 מיליון שקלים

החברה הכלכלית חדרה המובילה את הפרויקט העירוני להתייעלות אנרגטית ביחד עם הרשות המקומית,  קיימו מכרז להחלפת תאורת הרחוב  ברחבי העיר. במכרז זכתה חברת א.א.כ.י. שרותי חשמל בע"מ  ובמסגרתו מחליפה החברה בימים אלה את התאורה הקיימת בתאורת לד חסכונית הכוללת תקשורת, שליטה ובקרה, על גבי עמודי התאורה ברחובות העיר חדרה. היקף הפרויקט הכולל נאמד בסכום של כ- 25 מיליון ₪ החיסכון המוערך מסך צריכת החשמל לתאורה עומד על 55% לכל הפחות.

שי ארנט – כהן מנכל החברה הכלכלית חדרה,קרדיט צילום חכל חדרה

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה אישרה מענק לעיריית חדרה במסגרת מסלול סיוע לפרויקטים המקדמים התייעלות אנרגטית, בין היתר באמצעות החלפת תאורת רחוב לחסכונית יותר. המיזם יצא לדרך לפני כשנתיים וחצי בשיתוף פעולה של משרד האנרגיה, משרד הכלכלה והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר, וכולל פעילות מול מספר רשויות למשך ארבע שנים. תכניות אלה יובילו להפחתת זיהום אוויר, שיפור איכות התאורה ושיפור השירות.

במסגרת הפרויקט יוחלפו כאמור כל פנסי התאורה ברחובות העיר לפנסי לד (LED) חכמים וחסכוניים.  "המטרה היא ליצר עמוד תאורה שהוא בעצם נכס " מציין שי ארנט-כהן מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה "על הפנס החדש מותקנות מערכות חכמות של בקרה ושליטה ובשלב הבא יותקנו מצלמות וחיישנים נוספים,  ניתן יהיה  להשתמש במערכת הבקרה ל"סטרימינג" של אודיו ווידאו. למשל ניתן יהיה להתקין על עמוד תאורה הסמוך לפארק או הטיילת בחוף הים מצלמות או סנסורים  על מנת לפקח ולמנוע "ונדליזם"  וכן לחבר לעמוד  עמדת טעינה לרכב חשמלי". עוד הוסיף שי ארנט-כהן כי, "חדרה ידועה כעיר האנרגיה של ישראל ועל כן חשוב לנו בחברה הכלכלית ליישם בפועל ולהראות כיצד אפשר לייצר מרחב עירוני חכם, ירוק , המבטיח איכות חיים גבוהה יותר וחוסך כסף".

את פנס התאורה המשוכלל פיתחה חברת געש לד-אגודה שיתופית חקלאית בע"מ. לצד החיסכון בצריכת האנרגיה שיעמוד על 55% לכל הפחות, מערכת הבקרה מציעה גם פונקציות מתקדמות נוספות. יחידות הבקרה שיותקנו על גבי הפנסים יאפשרו בעצם ניהול עצמאי של גוף התאורה. ניתן יהיה להדליק כל אחד מהפנסים בנפרד או את חלקם, לעמעם או לכבות  פנס לפי הצורך ובהתאם לשעה, תנועה וכו. כיום גופי התאורה נדלקים ונכבים לפי שעון אסטרונומי במועדים קבועים דבר הגורם לצריכת חשמל מוגברת ולא יעילה ".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן