מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עיריית חדרה רכשה חפ"ק נייד

שם הכתב: ברק גולן

עיריית חדרה רכשה חפ"ק נגרר, חדר פיקוד קדמי נייד שבאמצעותו ניתן להגיע בשעת חירום למקום האירוע ולנהל מהשטח כל תרחיש.

החפ"ק הנגרר מצויד כנדרש לאירועי חירום ואירועים לא שגרתיים אחרים, ומשפר את יכולת השליטה של צוותי החירום והביטחון העירוניים בתוך או סמוך לאזור האירוע.

בין היתר מצויד החפ"ק באוהלים, כסאות ושולחן לדיונים, טלפונים, מכשירי קשר, ראוטר המאפשר קשר מקוון שוטף, מחשבים, מערכות איתור וקישור למצלמות המוקד, גנרטור עצמאי ועוד.

בנוסף לחפ"ק נרכש גם עגלת תאורה, עם ציוד תאורה טלסקופי המתרומם ויכול להאיר שטח ברדיוס של קילומטר. עגלת התאורה, שגם היא מצוידת בגנרטור, יכולה להגיע לכל אתר ולסייע בשעת חירום בתרחישים כמו חיפוש נעדרים, חיפוש בהריסות וכדומה.

השבוע חנכה העירייה את החפ"ק הנייד ואת עגלת התאורה. במעמד החנוכה השתתפו ראש העיר צביקה גנדלמן, מנהל אגף ביטחון ואכיפה איתן כהן, עוזר ראש העיר איציק נחמני, מנהלי מחלקות הביטחון והפיקוח העירוני, ועובדי האגף.

מנהלת אגף ביטחון ואכיפה איתן כהן, שיזם והוביל את רכישת החפ"ק ועגלת התאורה לעיריית חדרה, ציין כי הפעלתם תוכל לסייע גם לגופי חירום והצלה נוספים לפעול ביעילות ובמקצועיות בתנאי חירום בשטח.

יצוין כי עיריית חדרה זוכה לשבחים על רמת מוכנותה למצבי חירום ועל ביצוע שוטף של תרגול להעלאת המוכנות להתמודדות במצבי חירום בתרחישים שונים.

עוד זוכה העירייה לשבחים על שיתופי הפעולה ועל הסנכרון עם גופי חירום, הצלה, צבא, גופי סמך, וכוחות חבירים כמו בית החולים, חברת החשמל, משטרת ישראל ורבים אחרים,  במטרה לשפר כל הזמן את רמת המוכנות הכלל מערכתית בעיר.

דילוג לתוכן