מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיפורו של גיבור 

קפץ על רימון והציל את חיי חבריו: רב"ט מתן אברג'יל הי"ד, בוגר אמית האופק

בתוך כל הכאוס וחוסר האונים של מלחמת חרבות ברזל שפרצה לפתע בשמחת תורה וגבתה מאות רבות של נרצחים, בלטה מסירות נפשו של רב"ט מתן אברג'יל הי"ד, בוגר בית החינוך אמית האופק אור עקיבא, שקפץ על רימון שהושלך לתוך הנמר הצבאי בו שהה ובכך הציל את חיי חבריו, אך שילם על כך בחייו.

במהלך השעות הראשונות של מתקפת הפתע של מחבלי החמאס, השתתפו לוחמי גדוד 13 של גולני. הלוחמים, היו מהראשונים שנטלו חלק בקרבות העזים על קיבוץ ניר עם. שבעה מהלוחמים, בהם מתן אברג'יל, הותקפו על פי העדויות על ידי עשרות מחבלי חמאס. בשלב מסוים, החיילים היו מוקפים בתוך כלי הרכב הצבאי, ללא יכולת לצאת ולהימלט.

לפתע, אחד המחבלים זרק רימון לתוך הרכב בו היו השבעה. מתן ראה את הרימון וקפץ עליו. אחד החברים ניסה למנוע זאת ממנו אבל היה מאוחר מדי. פיצוץ עז החריד את הרכב הצבאי ואז שמעו החברים את אברג'יל לוחש בכוחותיו האחרונים: 'ניסיתי לעשות הכל כדי להגן על עם ישראל'.

כאשר רס"ן (במיל.) דימה בולט, שלימד את אברג'יל בבית החינוך אמית האופק אור עקיבא, שמע על נפילתו ההירואית בקרב, הוא הצטמרר. כבר שנים רבות שהוא נוהג לספר בכיתה בה הוא מלמד על מעשה הגבורה של חברו רס"ן רועי קליין הי"ד במלחמת לבנון השנייה.

דילוג לתוכן