מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ניצחון בפארק

שם הכתב: ברק גולן

יום הניצחון על גרמניה הנאצית צוין באירוע רב משתתפים באקו פארק, שכלל  הצדעה לווטרנים לוחמי מלחמת העולם השנייה וקונצרט חגיגי לציון ניצחונם. 

יום הניצחון ה-74 על גרמניה הנאצית צוין בחדרה בקונצרט חגיגי באקו פארק, בהשתתפות אלפים מתושבי העיר, ובמעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, סגן ראש העיר רומן גישר, חברת הנהלת העיר מירי נחשונוב, וחברים נוספים בהנהלת העיר.

יום הניצחון על גרמניה הנאצית מתקיים כהוקרה ומחווה לווטרנים גיבורי מלחמת העולם השנייה, אשר למרבה הצער מתמעט מספרם עם השנים. בטקס הודגש כי, "הפרק הזה בהיסטוריה העולמית ובהיסטוריה היהודית ראוי להיות חלק בלתי נפרד מהסיפור הישראלי, בעיקר בזכות העובדה שרבים מהחיילים והקצינים שלחמו למעננו חיים היום בינינו. גיבורים בשר ודם שהמדינה חייבת להעלות על נס".

כחצי מיליון יהודים לחמו בשורות הצבא האדום בזמן מלחמת העולם השנייה, שליש מסך החיילים היהודים בכל הצבאות של חיילות הברית שלחמו בנאצים. מתוכם 167 אלף קצינים אשר רבים מהם זכו באותות גבורה. יותר מ-200 אלף חיילות וחיילים מצאו את מותם בשדה הקרב ובמחנות השבויים.

יצוין כי בעיר חדרה היום מתגוררים כ-150 וטרנים מתוך אלפים בודדים שעודם בחיים במדינה כולה. מרביתם עברו את גיל 80, ורק בחודשים האחרונים הלכו לעולמם מספר וטרנים שלא זכו לחגוג את יום הניצחון האחרון.

לדברי סגן ראש העיר רומן גישר, הממונה על תיק הקליטה ותיק אזרחים ותיקים: "הניצחון על גרמניה הנאצית הוביל להקמת מדינה ישראל. אילולא ניצחון זה, כנראה שלא היינו חיים היום במדינה עצמאית. יום הניצחון חייב להיות יום לאומי, לא רק של המגזר הרוסי אלא של אומה שלמה, וחשיבותו צריכה לעבור מדור לדור".

אלפי התושבים שגדשו את אקו פארק, ביניהם רבים מהמגזר הרוסי, התרגשו מהופעת הזמר הרוסי המפורסם מקסים לאונידוב, אשר הלהיט והלהיב את הקהל, ועם וכוכבים מקומים: סטס אלחזוב, להקת טין טוניק ושלונישקי מסטודיו שובבי חדרה בהובלת זינאידה אורלוב, רוסלן דוידוב ואיווה פנקין.

גישר: "השנה הוחלט לקיים את האירוע תחת כיפת שמיים כאירוע פתוח לכלל תושבי חדרה. התגובות היו נהדרות וחיוביות מאוד, ולאור כך נעשה את מירב המאמצים לקיים את האירוע באקו פארק כמסורת. אילולא בעלות הברית ניצחו את גרמניה, לא הייתה מדינת ישראל קמה לאחר אלפיים שנות גלות. לכן יש לראות ביום הניצחון חג לאומי לכלל האוכלוסייה, וכך גם ראוי שיצוין".

דילוג לתוכן