מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

משלחת מחדרה בכנס בינלאומי בסין

שם הכתב: ברק גולן

במסגרת חילופי משלחות יצאה משלחת מחדרה להשתתף בכנס בינלאומי לשיתופי פעולה כלכליים מסחריים, שהתקיים בעיר התאומה ריזאו. 

משלחת מחדרה השתתפה בכנס בינלאומי לשיתוף פעולה כלכלי-מסחרי, שהתקיים בעיר התאומה ריזאו בסין.

הכנס עסק בקידום קשרים ושיתופי פעולה כלכליים ותיירותיים בינלאומיים, והשתתפו בו שגרירים, ראשי עיריות ונציגים מ-16 מדינות בעולם, בין היתר מיפן, קוריאה, צרפת, תאילנד, יוון, טורקמיניסטן ועוד.

המשלחת כללה את חבר המועצה שי ברכה, מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה שי ארנט-כהן, ןמנכ"ל הקרן לפיתוח חדרה לירון גולדנברג.

העיר ריזאו, המכונה גם "עיר השמש", מתמחה בפיתוח אנרגיות חלופיות, אנרגיה נקייה, אקולוגיה, והיא מודל בסין לעיר ירוקה.

העיר שוכנת על שפת הים הצהוב, עם רצועת חוף של כ-100 ק"מ, נהנית ממזג אוויר נוח ונופים מרהיבים ונחשבת עיר תיירות, בנוסף על היותה משופעת באזורי תעשייה וטכנולוגיה מפותחים ומוסדות להשכלה גבוהה מתקדמת.

ההסכם בין חדרה לריזאו נחתם בשנת 1995, בהשתתפות משלחת מריזאו שהתארחה בחדרה לרגל טקס החתימה. גם השנה ביקרה בחדרה משלחת מריזאו שכללה את סגן המחלקה לפיתוח עסקי של עיריית ריזאו, נציגה ממחלקת קשרי חוץ של העירייה ושני אנשי עסקים מהעיר.

מעבר לחילופי המשלחות הביעו הסינים עניין בשיתוף פעולה בנושא חקלאות, חומרי גלם,  טכנולוגיות וטוויית מערכת של קשרים עסקיים.

במסגרת חילופי המשלחות של הערים התאומות יצאה המשלחת מחדרה לכנס הבינלאומי לשיתוף פעולה כלכלי-מסחרי. את נציגי המשלחת קיבלו ראש עיריית ריזאו ונציגים בכירים מהממשלה במטרה לדון ולקדם שיתופי פעולה בין הערים.

נציגי המשלחות סיכמו להמשיך ולהעמיק את הקשר בין הערים על מנת לייצר חיבורים תיירותיים, חילופי מידע וקשרים מסחריים בין חברות.

 

 

דילוג לתוכן