מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מצמצמים פערים חברתיים

שם הכתב: ברק גולן

מנכ"ל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים הגיע לסיור עבודה בפרויקטים משותפים למשרד ולאגף הרווחה, לקידום אוכלוסיות נתמכות.

מנכ"ל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ד"ר אביגדור קפלן, ערך סיור עבודה בחדרה, בפרויקטים משותפים למשרד ולעירייה.

הסיור התקיים בשיתוף מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, בכירים ממשרד הרווחה, מנהלי מסגרות באגף הרווח ומנהל "נירים" שכונות ארצי.

בין היתר ביקר מנכ"ל המשרד במית"ר נירים בשכונת גבעת אולגה ובמרכז הורים וילדים בשכונת נווה חיים.

מית"ר "נירים", מרכז יום תומך רב-תחומי, פועל בחדרה במסגרת מחלקת הנוער של אגף הרווחה בעירייה, והוא ממומן ומפוקח על-ידי השירות לשיקום נוער במשרד הרווחה. המית"ר מספק מתן מענה רב ממדי לבני נוער, תוך שילוב מרבי של תשומות כלל המערכות הקהילתיות (המשפחה, שירותי טיפול, חינוך, בריאות, פנאי ותעסוקה), ומשמש רשת ביטחון קהילתית, לקראת חזרתם של בני הנוער למערכות משלבות בקהילה. המית"ר בחדרה הוא מודל ייחודי מסוגו בארץ, ופועל בשיתוף עמותת "נירים" אשר הוקמה לזכרו של לוחם שייטת 13 ניר קריצ'מן ז"ל.

הסיור היה מקיף ביותר ושיקף את איכות השירותים המוצעים לבני הנוער הן ברמה הפיזית והן ברמה המקצועית של עבודת המית"ר. בסיור הוצגו תהליכי העבודה המשמעותיים, מרחבי העבודה הייחודיים והמקצועיים, וכן שיתופי הפעולה הרבים שמתקיימים במית"ר "נירים" מול השותפים השונים בקהילה ומחוצה לה. בנוסף שוחח ד"ר קפלן עם אחת הנערות ושמע מפיה על תרומתו של מית"ר "נירים" לבני הנוער בשכונה.

כמו כן סייר מנכ"ל משרד הרווחה במרכז ילדים הורים ע"ש גרוסמן, הפועל באמצעות אגף הרווחה של העירייה. המרכז מהווה מסגרת טיפולית תומכת ואיכותית שבה ניתנת למשפחות ההזדמנות ללמוד להוביל את משפחתם באופן עצמאי לחיים משופרים תוך קבלת עזרה מקצועית מקיפה. פעילות המרכז מבוססת על מודל שפותח על-ידי משרד הרווחה ואשלים כשירות טיפולי מערכתי שמטרתו צמצום מצבי סיכון של ילדים, שיפור תפקוד הורי וסיוע בשמירת שלמות המשפחה.

מנהלת אגף הרווחה מציינת כי הסיור היה משמעותי מאוד.

היימברג: "הצגנו את האתגרים החברתיים של העיר חדרה. הסיור שיקף את תפיסת העבודה של אגף הרווחה, את הגישה החברתית של עיריית חדרה לקידום אוכלוסיות החיות בעוני והדרה, וכמובן את איכות השירותים".

היימברג הביעה הערכה לראש העיר צביקה גנדלמן ולמנכ"ל יעקב זיגדון, המאמינים בעשייה המקצועית של אגף הרווחה ומאפשרים לפתח שירותים מקצועיים לטובת תושבי חדרה ולסייע בצמצום פערים חברתיים.

 

 

דילוג לתוכן