מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מנהיגות בעין מגדרית

הסתיימה תוכנית המנהיגות לאקטיביזם חברתי בעין מגדרית, שנועדה להגביר את המודעות לחשיבות השוויון המגדרי, ולהוביל שינוי חברתי

מאת ברק גולן

יותר מ-20 נשים לקחו חלק בתוכנית המנהיגות לאקטיביזם חברתי בעין מגדרית שהתקיימה בסניף ויצו חדרה בשיתוף עיריית חדרה.

את שיתוף הפעולה הובילה חברת מועצת העיר יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה עו״ד מירי נחשונוב, ויועצת ראש העיר למעמד האשה רויטל פוקס.

התוכנית התקיימה במתכונת מפגש שבועי להעמקת תכני מגדר, אקטיביזם ומנהיגות. המשתתפות נפגשו עם נשים מעוררות השראה, מרצות מובילות בתחומן, ויצרו קבוצה משמעותית ומשפיעה. את התוכנית הנחו שלי רפפורט ותמר פאר מהאגף לקידום מעמד האישה בויצו ישראל.

מטרת התוכנית לעודד נשים מכל קשת האוכלוסייה הישראלית, להובלה חברתית וציבורית, אקטיביזם אזרחי ופוליטי והרחבת מעגלי השפעתן. זאת כחלק מהגשמת הרעיון של חברה דמוקרטית ושוויונית, המעודדת ערכים של מעורבות והשתתפות פעילה של נשים בקבלת החלטות וביצוען.

במפגש הסיום הוצגו שלל יזומות חברתיות שאותן גיבשו המשתתפות במהלך התוכנית, חלקן כבר מתבצעות בשטח, כך שלחדרה יש היום שגרירות של עשייה  חברתית-מגדרית.

התוכנית יצאה אל הפועל בשיתוף פעולה אזורי של סניפי ויצו: סניף חדרה בהנהלת שרה ריינר, סניף זכרון יעקב בהנהלת שרון קמעו, וסניף פרדס חנה כרכור בהנהלת עדה מלר.

מובילות התוכנית הדגישו לסיום כי, תוכניות המנהיגות יוצרות הזדמנות להגברת המודעות לחשיבות השוויון המגדרי, להתבוננות על כישורי מנהיגות אישיים ועל דרכים לעשייה ושינוי חברתי, החל משינוי תפיסות אישי אצל כל אישה, דרך הובלת שינוי בסביבתה ועד להשפעה על החברה הישראלית כולה.

דילוג לתוכן