מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מיזם הרחפנים הלאומי בחדרה: שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה ביקרה בחדרה כדי להתרשם מהמיזם פורץ הדרך

במסגרת המיזם החדשני שמפתח רשת ארצית לשילוח באמצעות רחפנים, בוצעו במהלך השבועיים האחרונים טיסות ניסוי מעל שכונות העיר חדרה, העיר הראשונה בישראל בה יתאפשרו המשלוחים מהאויר | השרה אורית פרקש הכהן ביקרה בשבוע שעבר במתחם הטיסה בעיר

מתי בפעם האחרונה קיבלתם בושם מהשמיים? מיזם הרחפנים הלאומי, בשיתוף משרד התחבורה, רשות התעופה האזרחית, רשות החדשנות, מנהלת תחבורה חכמה וחברת נתיבי ישראל החל לפעול לפני כשבועיים בחדרה. במהלך השבועיים האחרונים, החל מהתאריך 20.6.21, בוצעו טיסות ניסוי מעל שכונות בעיר, ביניהן שכונת ווייצמן, הפארק וברנדייס, וכן מעל מרכז העיר ואזור התעשייה. המיזם, אשר צפוי לחולל מהפיכה מרעישה בתחום החדשנות והטכנולוגיה, מעורר תשומת לב רבה, הן בשל כך שהוא יאפשר שינוע סחורות בכל הארץ, לצרכים מגוונים, והן מאחר והוא צפוי לתרום להפחתת כלי רכב מהכבישים וצמצום נזקי זיהום האויר.

בשבוע שעבר (ה', 1.7), ביקרה שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן במתחם הטיסה בחדרה, שכאמור הנה העיר הראשונה שתיהנה מהיתרונות  של מיזם הרחפנים, נפגשה בין היתר עם מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון וקיבלה סקירה בנוגע ליוזמה המשותפת הפועלת לפתח רשת ארצית לשילוח בשטחים עירוניים, זאת באמצעות פיתוח טכנולוגיה של טיסת רחפנים נמוכה מאד. במהלך הביקור, בו השרה התרשמה עמוקות מהמיזם, אף הוצגה בפניה הדגמה של טיסת הרחפנים בשטח אורבני. השרה ציינה בהמשך לביקורה בעיר כי "פיתוח רחפנים לצורך משלוחים זו דוגמה אחת כיצד מחקר ופיתוח הופכים להיות כלי חשוב בשיפור חיי האזרח."

אל הברכות הצטרפה גם שרת התחבורה החדשה מירב מיכאלי, שכתבה בדף הפייסבוק שלה על מיזם של משרדה ונתיבי איילון לניהול התנועה בכבישים, "כך שהרמזורים יעבדו בשבילנו, באופן שיפחית את העומסים והגודש בכבישים, ונוכל פשוט לנסוע". מיכאלי הוסיפה כי, "ליד המסכים של התנועה בכבישים, יש מסכים עם תנועה של רחפנים בשמיים. פרויקט מהמם של משרד התחבורה יחד עם החברות הבנות ועם רשות החדשנות, פרויקט פורץ דרך שבו ישראל היא הכי מתקדמת בעולם. פילוט של שימוש ברחפנים לשינוע סחורות, לצרכי בתי חולים ועוד. דבר שיהיה יעיל, בטוח, יוריד רכבים מהכביש, ובואו נודה, גם די מגניב. בזכות שיתוף פעולה מדהים, יוזמה וניצוץ בעיניים של חלקים שונים בשירות הציבורי, אנחנו הכי מתקדמים בעולם גם בטכנולוגיה הזו."

דילוג לתוכן