מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מבצע חיסונים לאוכלוסיות עם מוגבלות

‏בשיתוף פעולה של משרד הרווחה הנפתי ואגף הרווחה של העיריה חוסנו נגד קורונה כ-700 אזרחים ותיקים, אנשים עם מוגבלות, נכים ודרי רחוב

בשיתוף פעולה של משרד הרווחה בנפת חדרה ואגף הרווחה של עיריית חדרה התקיים מבצע חיסונים נגד הקורונה לכ-700 רשומי רווחה.

המבצע התקיים בליווי מד"א והיה מיועד לתושבים הרשומים במחלקות הרווחה של העירייה, ביניהם אזרחים ותיקים, אנשים עם מוגבלויות, נכים, דרי רחוב, וכן גם עובדי הרווחה הבאים עימם במגע.

מטרת המבצע לחסן תושבים בעלי מוגבלויות ואזרחים ותיקים, בעיקר כאלה הנמצאים  במסגרות  יומיות של  הרווחה, וזאת על מנת למנוע התפשטות תחלואה העלולה לאלץ את סגירת המסגרות.

העירייה נערכה למבצע החיסונים הייחודי, שנערך באולם אנרבוקס, הן בפן המקצועי והן בפן הלוגיסטי. אגף הרווחה בראשות מנהלת האגף זיוה היימברג דאג לרשימות מסודרות בהתאם לטבלאות הנתונים שהתקבלו ממשרד הרווחה; עובדי מינהל חברה וקהילה כיוונו את הבאים והפעילו את עמדות הרישום. אגף אכיפה וביטחון  העמיד לטובת המבצע סדרנים שניהלו את הסדר במקום.

את המבצע הובילו מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג ומנהלת נפת חדרה ענת שפרלינג. מנהל אגף אתו"ס של העירייה, אלה ביאר, מונה למתכלל המבצע וריכז אותו בהצלחה רבה.

במקום אוישו עמדות רישום, עמדות חיסונים ועמדת שחרור, ומחשבים שחוברו למערכת של משרד הבריאות. אוכלוסיות היעד הוסעו אל האולם בצורה מאורגנת וחוסנו נגד נגיף הקורונה.

ראש העיר צביקה גנדלמן הגיע לאולם כדי לעמוד מקרוב אחר המבצע, ואליו נלווה מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון. השניים הביעו שביעות רצון מהסדר שבו התנהלו החיסונים ושיבחו את העוסקים במלאכה על הארגון המוקפד.

לדברי ראש העיר, "כאשר אומרים שחוסנה של חברה נמדדת על-ידי חוסנה של החוליה החלשה בה, מתכוונים גם למקרים כאלה של שמירה על הבריאות של אוכלוסיות ייחודיות. במקום לחכות שהחיסון יגיע אליהם, דאגנו שהם יגיעו אל החיסון, ובכך אנו מונעים אפשרויות של הדבקה במסגרות היום השונות לקשישים ולבעלי מוגבלויות, וכמובן בקרב אוכלוסיית דרי הרחוב. אין ספק שהחוסן של אוכלוסיות אלה, או במקרה שלנו החיסון, יתרמו לחוסן הבריאותי של כלל תושבי העיר".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן