מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

למידה חווייתית על העיר חדרה

בבית ספר "אילן רמון" הפכו את תוכנית הלימודים בנושא "חדרה עירי" ללמידה חווייתית ומשמעותית במרחב למידה ייעודי ואפילו חדר בריחה

מאת ברק גולן

ראש העיר צביקה גנדלמן הוזמן לבקר בבית ספר "אילן רמון", שם מובילים תוכנית לימודים מורחבת לשכבת כיתות ד' בנושא "חדרה עירי".

ראש העיר, המחזיק בתיק החינוך, נענה להזמנת מנהלת בית הספר  שרית אוזן פניאל והגיע לבית הספר בליווי מנהלת המחלקה לחינוך יסודי שלי הרוש, ומנהל החווה החקלאית "ערוגות פלז" נתי קרנות לסייר במרחבי הלמידה ולפגוש את התלמידים ואת הצוות החינוכי.

במסגרת הלימודים השכבתיים, נהנים תלמידי שכבת ד' מלמידה חווייתית ואינטגרטיבית, הכולל שעתיים שבועיות בחווה החקלאית, סיורים בפינות החמד והטבע בעיר, למידה במרחב למידה ייעודי, ואף בחדר בריחה גדוש משימות וחידות שהוקם בבי הספר ומאפשר לתלמידים להפגין את ידיעותיהם בנושא.

ראש העיר והצוות שוחחו עם מחנכות השכבה שהקימו את מרחב הלמידה הייעודי, חגית ויסמן, דניאל חופי, ירדנה שניר, ואורלי אריה שגם יזמה והובילה את הקמת חדר הבריחה. המחנכות הסבירו כי מרחב הלמידה מאפשר לילדים ללמוד על חדרה באופן מעמיק, משמעותי ויצירתי. בנוסף הוזמנו ראש העיר והצוות להיכנס לחדרה הבריחה "העיר שצמחה מן הביצה", אשר באמצעותו נהנים הילדים מלמידה חווייתית ומעמיקה על העיר.

בתום הסיור נפגש ראש העיר עם תלמידי השכבה לשיחה, השיב על שאלותיהם,  וסיפר על חוויותיו כתלמיד בחדרה.

ראש העיר שיבח את מנהלת בית הספר ומחנכות השכבה על ההשקעה והיצירתיות להקמת מרחבי למידה מקוריים, המעודדים את התלמידים לסקרנות וחקר, ולימוד משמעותי על העיר חדרה.

דילוג לתוכן