מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כנס למיצוי זכויות משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים

כנס למיצוי זכויות להורים עם ילדים בעלי מוגבלויות התקיים בסניף חדרה של המוסד לביטוח לאומי, בשיתוף המרכז למשפחה של אגף הרווחה בעיריית חדרה, וקבוצת הורים פעילים.

זו השנה השנייה לקיומו של הכנס, וזאת לאור הצלחתו של הכנס הראשון וכהיענות לבקשות ההורים לקיימו לרווחת וטובת הילדים ובני משפחותיהם.

בכנס השתתפו עשרות הורים, אשר קיבלו סקירה על הזכויות המגיעות להם ועל התנאים ואופן מימושן של זכויות אלו, וכן הטבות להן זכאיות משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

הכנס התקיים במעמד המשנה לראש עיריית חדרה בועז ביטון, הממונה על תיק הרווחה, שאף ברך את ההורים והמארגנים; מנהלת אגף הרווחה בעירייה זיוה הייימברג; מנהלת המרכז למשפחה עו"ס שרה מייכור; מנהלת סניף ביטוח לאומי חדרה דליה ששון, ונוספים.

ששון הדגישה את החשיבות שביטוח לאומי רואה בהנגשת השירותים והמידע על הזכויות למבוטחים ופירטה לגבי מספר שירותים חדשים שהינם לתועלת המבוטחים. לדבריה, ניתן כיום לשלוח מסמכים (כולל תביעות) ישירות ממכשיר הפלאפון או המחשב הביתי לאתר האינטרנט של המוסד ללא צורך בסיסמת כניסה. קוד אישי לאתר האינטרנט מאפשר קבלת מידע אודות טיפול בתביעות שהוגשו, זכויות, וכן להדפיס אישורי גמלה ואף פרוטוקולים רפואיים של הוועדות הרפואיות.

בנוסף הסבירה ששון על החברה "יד מכוונת" אשר בודקת ומכינה ללא תשלום מבוטחים לקראת ועדה רפואית באמצעות רופאים בכירים.

זיוה היימברג הדגישה את חשיבות הפתיחות והקשר עם המשפחות כדי לשמוע את צרכיהן ולכוון את השירותים הניתנים ומיועדים לצרכים אלה.

לצד הברכות קיבלו ההורים הסבר מפורט על הזכויות המגיעות להם, מפי נציגי הביטוח הלאומי, נציגי הרווחה בעירייה, נציגת משרד הבריאות וכן נציגת רשות המיסים. להורים ניתנה האפשרות לשאול ולקבל מענה במקום על-ידי המרצים השונים. עם סיום שלב העברת המידע נפתחו עמדות מידע למענה אישי של  הביטוח לאומי ואגף הרווחה של עיריית חדרה.

ההורים שהיו שותפים בשיח שהתפתח במהלך הכנס הביעו בסיום את תודתם ותקוותם שהקשר החשוב יימשך באופן רצוף. המארגנים הבטיחו להיפגש שוב בכנס דומה בשנה הבאה.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן