מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יפה לנו

תמה שנת פעילות של מיזם "יפה לנו – ביחד לוקחים אחריות", להעלאת המודעות לניקיון העיר וחזותה, בהובלת אגף שפ"ע ומרכז הצעירים העירוני

מאת: ברק גולן

הסתיימה שנת פעילות במסגרת מיזם "יפה לנו – ביחד לוקחים אחריות", שבמסגרתו השתתפו תלמידים מבתי ספר על-יסודיים בפעילות לשמירת ניקיון העיר.

פרויקט "יפה לנו" משותף למרכז הצעירים העירוני "טורבינה" ולאגף שפ"ע (שיפור פני העיר) של עיריית חדרה. מטרת הפרויקט לעורר מודעות ואחריות של תושבים לשמירה על ניקיון ולנראות של העיר, ובמסגרתו התקיימו אירועים ופרויקטים בשיתוף תושבים, בני נוער, מתנדבים וארגונים, לחיזוק החיבור לעיר, ערנות לניקיונה, שמירה על חוקי העזר ועוד.

כחלק מהמיזם השתתפו תלמידים בפעילות לניקיון העיר במרחב מגוריהם, לצד מנהלי הרובעים ועובדי ניקיון. בתום כל פעילות התקיים טקס קצר עם כיבוד והענקת שי לעובדי הניקיון, כהערכה על השקעתם היומיומית בניקיון רחובות העיר ושיפור פניה.

השבוע התקיים טקס לסיום שנת הפעילות, בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, מנהל אגף שפ"ע בוריס קוסינובסקי, מנהלי מחלקות באגף, ומנהלי הרובעים: מנהל רובע מזרח בוריס בר, מנהל רובע מרכז זכי מהצרי, מנהל רובע תעשייה ושכונות שמעון מרגי, ומנהלת רובע מערב נינה יוספיאן.

לדברי קוסינובסקי הפרויקט איפשר לתלמידים להכיר יותר מקרוב את עבודת האגף ואת המאמצים המתבצעים לשמירת הניקיון בעיר.

נציגי התלמידים ציינו כי ההצטרפות לפרויקט אפשרה להם להכיר את עובדי הניקיון העושים את עבודתם נאמנה מבלי לזכות להכרת תודה מצד התושבים, וכי ההיכרות עימם ועם מלאכתם הקשה תורמת להעלאת המודעות לחשיבות השמירה על הניקיון מצד התושבים.

דילוג לתוכן