מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יחזקאלי השתתפה במשלחת של מרכז השלטון המקומי

סגנית ראש העיר חדווה יחזקאלי, הממונה גם על תיק איכות הסביבה בעיריית חדרה, שבה מלאת רשמים מתערוכת ערים חכמות שהתקיימה בברלין.

יחזקאלי השתתפה במשלחת של ראשי רשויות ובכירי רשויות מקומיות, שנסעו לתערוכה בחסות מרכז השלטון המקומי ופורום ה-15.

השהות בברלין כללה ביקור בשגרירות ישראל בברלין, שם קיבלו חברי המשלחת הסבר על פעילותה של השגרירות בכל הקשור ליחסי ישראל גרמניה. דגש רב מושם על להידוק  הקשר בין שתי המדינות, בין היתר באמצעות מיליוני תיירים הפוקדים את ברלין ומקבלים מידע על מדינת ישראל.

עוד הוסיפו בשגרירות כי בימים אלו התהדק הקשר עם מערכת החינוך בברלין וכי השגרירות הכינה מערך לימוד על ישראל שייכנס לתוכנית הלימודים בברלין כבר בתקופה הקרובה.

לאחר קבלת הפנים בשגרירות סיירה המשלחת ברחבי העיר וחבריה ביקרו באנדרטה לזכר קורבנות השואה שמשתרעת על שטח של 21,000 מ"ר ומכילה מבוך של  2,751 עמודי בטון בגבהים שונים, המעלים אסוציאציה של בית קברות ענק ומאפשרים כניסה לאנדרטה מכל כיוון. יחזקאלי: "במרכז המידע התת קרקעי ישנו תיעוד היסטורי והתחושה הייתה כאילו מרעום פנימי מתפרץ מאתנו והזהות היהודית מתחדדת ושוב עולות השאלות איך בגרמניה של בטהובן, מוצרט ובאך – פאר ההומניזם האירופאי הקלאסי, נולדו מחנות אושוויץ, טרבלינקה, מיידנאק ואחרים".  עוד ביקרה המשלחת במוזיאון היהודי, שער ברנדנבורג, בניין הרייכסטאג ואתרים נוספים

יום המחרת התמקד בסיור מקצועי מודרך בתערוכה העוסקת בניהול ותכנון עירוני וערים חכמות. יחזקאלי: "עמדנו מקרוב על פאר הטכנולוגיה לשנים הבאות. התערוכה עסקה בנושאי תחבורה, ניידות, לוגיסטיקה, בנייה ופיתוח במרחב הציבורי, אבטחה וניהול מערכות עירוניות, מערכות אנרגיה ותאורה עירונית. ערים חכמות העושות שימוש בפוטנציאל הגלום בסייבר, סטארטאפים וחברות הייטק. נפגשנו עם נציגי חברות שנותנות תובנות לערים המשתמשות במידע לצרכים תכנוניים. למדנו על מערכות חכמות בכל תחומי הרשות המקומית, ובחנו אפליקציות רבות, ובין היתר על כאלה המעבירות בשידור חי למוקדנים מידע מכל רחבי העיר".

מעבר לאירוח בשגרירות, הסיור ברחבי העיר והביקור המקצועי בתערוכה היווה מפגש מוצלח ושיחות מפרות עם  ראשי ערים, סגנים וחברי מועצה שהגיעו מהארץ. "שוחחנו על ניהול הערים, מצאנו אין סוף נושאים משותפים, ונוצר שיתוף פעולה מניב", סיכמה יחזקאלי.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן