מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יום שכולו טוב

מאות מתנדבים בחדרה לקחו חלק בעשייה ההתנדבותית במסגרת יום המעשים הטובים, ועשו טוב לאלפי אנשים

ביום המעשים הטובים פעלו בחדרה מאות רבות של מתנדבים שעשו טוב לאלפי אנשים, מילדי הגנים ועד לקשישים, בשלל עשייה התנדבותית.

מתנדבי עיריית חדרה הפעילו "בית קפה" לסגל בית החולים הלל יפה, להוקרה ותודה על השנה האחרונה. בשיתוף פעולה עם עמותת נירים הוכנו והוגשו קפה ומאפים לצוותי בית החולים, וחילקו להם שי, מזוודת שוקולדים פרי היצירה של מפעל השוקולד "גוונים של מתוק" שמפעילים חניכי מית"ר נירים. האירוע התקיים בשיתוף עם הנהלת בית החולים שהעמידה מתחם שלם לנושא כולל בלונים, שטיח אדום, מוסיקת רקע והרבה שמחה. כל אגפי העירייה השתתפו במבצע שנמשך לאורך כל היום. בין מגישי הקפה לצוותים הרפואיים היו גם ראש העיר צביקה גנדלמן, סגן ראש העיר רומן גישר, המשנים לראש העיר חדוה יחזקאלי ויניב דרי, חברי מועצה, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מנהלי אגפים בעירייה ועובדים.

בהמשך יצא ראש העיר אל עמותת "לב חם" שם סייע לפעילות ההתנדבותית. גם מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים ביקר במקום וסייע לפעילות.

השיטור העירוני התנדב בצביעת מקלטים ברחבי בעיר, והשתתף בפעילות בהוסטל בית אור.

עובדי אגף החינוך, בשיתוף ועד העובדים, הכינו ארוחת בוקר, ויצאו למוסדות החינוך כדי לסייע לשלל העשייה ההתנדבותית של מוסדות החינוך באותו יום: תלמידי תיכון "גימנסיה חדרה" רכשו מאפים למקלט לנשים מוכות בחדרה; תלמידי "השחף" בשכונת גבעת אולגה אספו מוצרים וסלי מזון לקשישים ונזקקים בשכונה; תלמידי תיכון חדרה אספו וחילקו סלי מזון ומוצרי חשמל לחיילים בודדים;  תלמידי "צליל" בשכונת בית אליעזר, בשיתוף עם מרכז הפנאי בית אליעזר, נציגות הנהגת ההורים ונציגי ועד השכונה, צבעו את הגדר ההיקפית של בית הספר; תלמידי בית הספר הרב תחומי למדעים ואמנויות אספו משך ימים צעצועים וספרי ילדים, וחילקו אותם לגני הילדים בעיר. הילדים, השיבו להם בברכות חמות ויפות פרי יצירתם; תלמידי תיכון בית אליעזר יצאו במבצע ניקיון ביער חדרה; תלמידי "ארלוזורוב" יצאו לנקות, לשפץ ולצבוע תחנות אוטובוס סמוכות לבית הספר. כמו כן התקינו בתחנות מדף ובו ספרים (ספרייה קהילתית) שנועדו להנעים את זמנם של הממתינים בתחנות עד הגעת האוטובוס. התלמידים ינהלו את הספרייה בתחנות ויחליפו תכנים מידי פעם.

תלמידי תיכון טכנולוגי נעמת יצאו למרכזי היום לקשיש בגבעת אולגה, שימחו את ליבם והעניקו להם מתנות פרי יצירתם וכן כיבוד שאספו והכינו את חלקו בעצמם; תלמידים מאור עקיבא הגיעו לבית ספר "גלים" לחינוך מיוחד בחדרה, ארגנו פעילויות ושימחו את התלמידים, הכינו איתם עבודות יצירה והשאירו להם מתנות; תלמידי "קפלן" אספו מצרכים וחילקו לנזקקים; תלמידות "מבשרת ברוך" יצאו לשמח אנשים במתחם ויליג', חילקו סוכריות, ברכות ושי לעוברים והשבים, וכן הניחו אגרות ברכה על שמשות הרכבים; תלמידי "הגורן" החליפו את המנקות, ניקו וקישטו את החצר, והכינו "דוחות טובים" שאותם תלו על שמשות רכבים; תלמידי "פאר צור" לחינוך מיוחד בשכונת בית אליעזר ניקו, סידרו וגיננו בבית הכנסת הסמוך; תלמידי "גלאור" לחינוך מיוחד, הכינו עציצים עבור סגל בית הספר.

מחלקת הנוער של עיריית חדרה ומועצת הנוער העירונית בשיתוף תנועות הנוער וחיילי פרק משימה ארגנו הפנינג של מעשים טובים במתחם ויליג'. במתחם הוקמו תחנות בהן ניתן להתנדב, בין היתר תחנת אימוץ כלבים בשיתוף חדרה אוהבת חיות, תחנת תרומת שיער בשיתוף השומר החדש וזיכרון מנחם,  ותחנת תרומות דם בשיתוף בני עקיבא ומד״א, ועוד. בנוסף התקיים יריד של עמותות עירוניות לחשיפת פעילות העמותות וגיוס מתנדבים. בסיומו של ההפנינג נתרמו 15 תרומות שיער ו-25 מנות דם. שרית מרום ממחלקת הנוער: "הצלחנו ליצור שיתופים מרגשים שהובילו למפגשים משמעותיים בקהילה ולעשייה שמרחיבה את הלב. תודה לכל המשתתפים". 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן