מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יום הוקרה לעובדים הסוציאליים

ביום הבינלאומי לעובדים הסוציאליים קיימה עיריית חדרה טקס הוקרה לעובדים הסוציאליים של אגף הרווחה

עיריית חדרה ציינה את יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי בטקס הוקרה לעובדיה הסוציאליים, שהתקיים ברחבה של אגף הרווחה העירוני במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, סגן ראש העיר והממונה על תיק הרווחה רומן גישר, מנהלת האגף זיוה היימברג, מנהלי מחלקות ועובדים.

עבודה סוציאלית היא מקצוע העוסק בבעיות חברתיות ובסיוע בהתמודדות איתן למשפחות, יחידים וקהילות. מטרת העבודה הסוציאלית היא לשפר את תפקודם האישי והחברתי של הפרט, המשפחה והקהילה בדרך של טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה. העבודה הסוציאלית מתבססת על ערכים חברתיים שלפיהם חברה חזקה צריכה לעזור לחלשים. העובדים הסוציאליים מייצגים, מתווכים ומטפלים באנשים הזקוקים לעזרה כדי לחזק אותם ולסייע להם להתמודד עם הקשיים שלהם.

אגף הרווחה של עיריית חדרה מעניק שירותים חברתיים לכלל שכבות האוכלוסייה, לאוכלוסייה נזקקת וכן גם לאוכלוסיות מבוססות כלכלית הנזקקות לשירותים בתחום צרכים מיוחדים, זקנה, גירושין, ועוד.

השנה האחרונה שהתנהלה בצל משבר הקורונה, הציבה את העובדים בפני אתגרים מורכבים במיוחד, כולל גידול של עשרות אחוזים בפניות וצרכים של משפחות במצוקה כלכלית, קשישים, חולים, ילדים ונוער במצבי סיכון, עלייה במקרי האלימות במשפחה ונגד נשים בפרט, ועוד. לכל אלה ויותר נדרשו לתת מענה, תוך עבודה מרחוק ותחת סגרים והגבלות, ועמדו בכל המשימות בהצלחה מעוררת הערכה. עיריית חדרה גאה להעלות על נס את העבודה האיכותית, המאומצת, המקצועית והמחוייבת של העובדים הסוציאליים בכל עת, ובעיקר בשנה זו.

בטקס נישאו ברכות לעובדים הסוציאליים, שנהנו מכיבוד ומהופעת זמר.

לדברי מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, "העובדים הסוציאליים באגף הרווחה נדרשים מדי יום להתמודד עם סוגיות מורכבות ואתגרים לא פשוטים. העבודה הסוציאלית היא בעלת מטען כבד ואחריות אישית רבה. שגרת העבודה עמוסה ולעתים קשה ביותר, אבל בכוח האמונה , המסירות והמקצועיות, פועלים העובדים הסוציאליים למען החוסן החברתי של הפרט המשפחה והעיר כולה".

ראש העיר צביקה גנדלמן בירך את העובדים הסוציאליים ואמר: "אין די ביום אחד כדי להוקיר את עבודתכם המאומצת והאמיצה בכל יום ויום, ואת תרומתכם המשמעותית לשמירה והגנה על המאזן החברתי בארץ ובמדינה, ולשיפור חייהם של אזרחים רבים. פעמים רבות מהווה עבודתכם לשון המאזניים בעתידם של אנשים, בין חיים בסיכון לבין היחלצות ממעגל האלימות, בין איבוד הדרך לבין יציאה לחיים חדשים, בין רעב  לשובע, בין ייאוש לסיכוי, בין חיים ומוות. ביום הבינלאומי אני גאה להעלות על נס את עבודתכם האיכותית, מסירותכם ומחויבותכם לתושבים הנזקקים לשירותיכם, בכל השנה אך בעיקר בתקופה זו, ולומר לכם תודה בשמי ובשם כל תושבי חדרה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן