מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יוזמה מתוקה

מתנדבים מחדרה לוקחים חלק בחלוקת צנצנות דבש לאזרחים ותיקים לקראת ראש השנה, ביוזמת הקרן לידידות ובשיתוף המחלקה לאזרחים ותיקים והמדור להתנדבות של אגף הרווחה בעירייה. המיזם של הקרן לידידות נועד לתרום לצמצום הבדידות בקרב קשישים והגברת המודעות של אזרחים לאוכלוסייה המבוגרת.

בסך הכל יחולקו אלפי צנצנות דבש לתושבים אשר יבטיחו להעניק אותן לקשישים המתגוררים בסביבתם, לאחל להם שנה טובה ולדרוש בשלומם. מתנדבים שירצו בכך, יוכלו להשאיר את פרטי הקשר שלהם לשכנים המבוגרים ולהוות בעבורם כתובת לעזרה וחברה.

המבצע יתקיים ב-22 ערים ברחבי הארץ. נקודת החלוקה בחדרה תוקם בקניון עופר לב חדרה, החל מהיום, חמישי ה-10 בספטמבר עד חמישי ה-17 בספטמבר, בין השעות 17:00 עד 19:00, למעט יום שישי 11 בספטמבר בין השעות 10:00 עד 12:00. התושבים מוזמנים להגיע ולהתנדב למען קשישי העיר לקראת החג.

הדוכנים יאוישו במתנדבים אשר לצד הדבש יעניקו לתושבים שיבטיחו ליצור קשר עם קשישים גם מסיכות והנחיות לקיום הביקור בצורה בטיחותית בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין הסבירה כי, "חשוב לנו לעודד את הציבור לשמור על קשר עם הקשישים בקהילה ולקחת אחריות על הדור המבוגר. בעוד רובנו מצליחים לחזור לשגרה מסויימת תחת הקורונה, אוכלוסיית הקשישים עדיין סובלת מבדידות ומרמת חרדה גבוהה. הדבש ימתיק להם קצת את החג, ואילו האכפתיות של הציבור תמתיק להם את כל השנה".

מנהלת המחלקה לאזרחים ותיקים רויטל פוקס ומנהלת המדור להתנדבות יונה מאור מצטרפות לקריאה למתנדבים לשמור על קשר עם קשישים בעיר, אשר הבדידות מאיימת על שלומם לא פחות מאיום הקורונה.

דילוג לתוכן