מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חסד שכולו נתינה

תוכנית "סיירת חסד ייחודית" פועלת במתנ"ס גבעת אולגה במטרה להעצים בני נוער באמצעות ערכים של נתינה ועזרה לזולת

מאת ברק גולן

במרכז נוער אזורים בשכונת גבעת אולגה התקיים טקס הקבלה של תוכנית סח"י (סיירת חסד ייחודית) השכונתית לשורות סח"י הארצי.

את תוכנית סח"י, שנועדה להעצים את הנוער ממקום של נתינה לזולת, מובילה עמותת "נתינה כדרך חיים" המקדמת נורמות של נתינה, עזרה וערבות הדדית בחברה הישראלית בכלל, ובקרב אוכלוסיות מוחלשות ונוער בסיכון בפרט. התוכנית מפעילה עשרות קבוצות ברחבי הארץ של בני ובנות נוער בגילאי 18-13, כולל נוער הנמצא על רצף הסיכון, ההופכים באמצעותה לאזרחים אכפתיים ואחראים. בכך פועלת התוכנית לשינוי חברתי ומהותי בחיי בני ובנות הנוער, מתוך אמונה כי חינוך לנתינה יטפח צעירים ערכיים, סובלניים, הרגישים לצורכי האחר ומאמינים בעצמם וביכולותיהם להשתלב בהצלחה בחברה.

במסגרת תוכנית סח"י מתכנסים בני הנוער מדי שבוע ליום איסוף מזון וליום חלוקה, וכך מקדישים מזמנם יומיים בשבוע לנתינה לאחר. בין הפעילויות מתקיימים מפגשי תוכן, בהם הם משוחחים על משמעות פעילות הנתינה והשפעתה על עולמם האישי ועל הקהילה.

התוכנית פועלת בגבעת אולגה מזה ארבעה חודשים, והשבוע כאמור התקיים טקס מרגש לקבלתה הרשמית של סיירת החסד של גבעת אולגה לשורותיה של התוכנית הארצית, המתפרסת מחצור שבצפון ועד אופקים שבדרום. 15 מנערי השכונה חתמו על אמנה, קיבלו  מדים של סח"י והתחייבו להמשיך ולהרבות בנתינה כדרך חיים.

הטקס התקיים במעמד מנכ"ל העמותה אברהם חיון, יו"ר העמותה עודד וייס, רכז מחוז צפון אורי ברנזון, הפעילה גיל מוצה, מנהל מתנ"ס גבעת אולגה יואב יגול, מנהל יחידת נוער גבעת אולגה דרסה זאודה, נציג מרכז הנוער שמעון אסולין, ומנהלת התוכנית הלאומית 360 ליאת יצחקי.

לדברי ליאת יצחקי, הטקס היה מרגש, ביותר, ובני הנוער קיבלו שבחים רבים על כך שתוך זמן קצר יחסית פעלו להרחיב את פעילות סח"י. יצחקי: "הלב התרחב והרגשתי גאווה רבה בבני הנוער שלנו, שכבר אחרי ארבעה חודשים הרחיבו את סח"י, הלכו להתנדב עם נוער עם מוגבלות, האירו בתים של תושבים בחנוכה, הכל ביוזמתם, ומכאן השמיים הם הגבול".

דילוג לתוכן