מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חוגגים סיגד בחדרה

בשבוע שעבר החלו לציין בחדרה את חג הסיגד בסימן 30 שנה למבצע שלמה |  אירוע הפתיחה נערך באשכול פיס בהובלת מחלקת שותפויות בקהילה הפועלת באגף נוצ"ץ.

חג סיגד שמח መልካም የስግድ በዓል| : התושבים הרבים שהגיעו לערב המיוחד נהנו מתערוכה מרתקת בעקבות יהדות אתיופיה ומבצע שלמה, במסגרתו עלו לארץ לפני שלושה עשורים כ 14,000 מיהודי אתיופיה, תבשילים מסורתיים ומיוחדים מהמטבח האתיופי ומגוון פריטים אותנטיים מהמסורת העשירה של יהדות אתיופיה. שיאו של הערב היה עם הופעתה של הזמרת עדן אלנה, נציגת ישראל באירוויזיון 2020 כאשר עוד לפניה עלו להופיע להקות ורקדנים מקומיים. בערב הססגוני השתתפו גם נציגים של תנועות הנוער.

אירועי חג הסיגד בחדרה יימשכו גם השבוע ובשבוע הבא. ביום שלישי הקרוב, 2/11, ייערך אירוע לציון חג הסיגד במרכז הפנאי גני אלון (רחוב עין גב 1, 17:30), עם טקס בונה ומאכלים מסורתיים, מסיבת ריקודים וברכות של הקייסים המקומיים. הכניסה חופשית. בשלישי הבא (9/11, 17:00) ייערך אירוע דומה במרכז הפנאי יוספטל (רחוב סמטת הרב שלום אלבז), שיכלול גם הופעה של הזמרת קנובש מלס.

האירוע המסורתי של אפטר סיגד במרכז הצעירים חדרה ייערך בשלישי הבא החל מהשעה 19:30 ויכלול מוזיקה, אוכל מסורתי, תלבושות מסורתיות, עמדות צילום ואת המופע של "נבסו" – להרגיש בבית. הכניסה חופשית בהרשמה מראש: 04-6331787.

מחלקת הנוער תציין את יום הסיגד בערב מיוחד בחמישי הקרוב (4/11) בשעה 18:30 בבית רם, שיכלול טורניר כדורגל, אוכל ושתייה והרצאה של כתב הטלוויזיה ברהנו טגניה. הכניסה חופשית בהרשמה מראש: 053-4914752. האירוע לנוער בלבד.

דילוג לתוכן