מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חד פעמי? לא בחדרה

עיריית חדרה מקדמת חוק עזר עירוני האוסר שימוש בכלים חד פעמיים במוסדות העירייה, בחופי הים ובשטחים הציבוריים

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הנחה את מנהלי האגפים הרלוונטיים בעירייה לקדם את הנושא של איסור השימוש בכלים חד פעמיים ולפעול הן בהיבט ההסברתי והן בהיבט האכיפתי, זאת באמצעות קידום הכנת הצעה לחוק עזר עירוני אשר יוצג בפני הקואליציה העירונית ויובא לאישורה של מועצת העיר.

חוק עזר עירוני האוסר שימוש בכלים חד פעמיים קיים בכמה ערים בישראל ביניהן אשדוד, בת ים ואילת. לדברי ראש העיר, קידום חקיקה זו גם בחדרה נועד לצמצם מפגעי פסולת בשטחים הפתוחים של חדרה ולמזער ככל האפשר את הפגיעה בערכי הטבע הרבים המצויים בשטחיה של העיר, בדגש על רצועת חופי הים של חדרה המתפרשת על פני מעל ל 7 קילומטרים, זאת בהתאם לנתונים המעידים כי פסולת הפלסטיק מהווה את רובה המכריע של הפסולת בחופים. בנוסף, המהלך נועד גם להגן על בעלי החיים בים וביבשה, אשר נפגעים במקרים רבים מאשפה שנזרקה בשטח.

"כחלק מתפקידנו כרשות מקומית, עלינו להוביל שורה של צעדים לשם קידום הנושא, החל מפעולות חינוכיות והסברתיות שיגבירו את מודעות התושבים לחשיבות בצמצום מפגעי האשפה, ועד לפעולות אכיפה, זאת לאחר הכנת חוק עזר עירוני שיגביל את השימוש בכלים חד פעמיים ויוביל את העיר חדרה לעתיד טוב ונקי יותר" אומר ראש העיר.

"לצד קיומם של מרכזי אנרגיה לאומיים בעיר ועיסוק נרחב בתחומי האנרגיה השונים, עיריית חדרה משקיעה מאמצים רבים באנרגיה ירוקה, אנרגיה סביבתית ואנרגיה של קיימות, תוך דאגה לקידום איכות הסביבה ואיכות החיים של תושבי חדרה וסביבתה." מסביר ראש העיר ומוסיף כי "אפעל ליישום תפיסת עולם אקולוגית ולקידום שורה של מהלכים ממשיים לצמצום זיהום האויר, נזקים סביבתיים ותברואתיים, וכן קידום צריכה מושכלת ובת קיימא שבהכרח תשפיע לחיוב ותביא לצמצום בכמויות הפסולת."

דילוג לתוכן