מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הפנים היפות של הנוער הישראלי

ליאם בקר תלמיד כיתת י"ב בבית הספר הרב תחומי עמל למדעים ואמנויות חדרה, יקבל את אות שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין ארצי ע"ש אלעד ריבן ז"ל

הפרס, המוענק זו השנה התשיעית, קרוי על שמו של אלעד ריבן ז"ל מחיפה, שנספה באסון הכרמל בשנת 2010 בהיותו בן 16 בלבד.

אות שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין ע"ש אלעד ריבן ז"ל בסימן שותפות ואחדות, מוענק השנה לליאם בקר תלמיד כיתת י"ב בבית הספר הרב תחומי עמל למדעים ואמנויות חדרה. ליאם נבחר ע"י הוועדה הארצית של משרד החינוך, והפרס יוענק על ידי שר החינוך יואב גלנט, בטקס שיתקיים בהמשך. מנהלת חברה ונוער במחוז חיפה של משרד החינוך עינב יניב שוורץ ומפקחת רשותית ויו"ר הועדה במחוז מלי מלכא, ציינו בהודעה על הבחירה: "הועדה הארצית התרשמה מתרומתך המשמעותית למען החברה והקהילה ובחרה בך כמצטיין ארצי בשל שילוב השונים בחברה". ליאם מתנדב לאורך השנה בארגון אקי"ם בחדרה, שם הוא חונך במסירות רבה נער שאינו מסוגל לדבר. בנוסף, ליאם מתנדב גם במד"א, ובמרכז למשפחה "הכי אחי" וחולם להיות רופא. הוא לומד בביה"ס מדעי הרפואה.

אילנה שטרהל, מנהלת ביה"ס הרב תחומי עמל למדעים ואמנויות חדרה: "גדולתו של ליאם היא צניעותו. הוא נחבא אל הכלים. מתנדב ותורם ככל יכולתו. ליאם הוא סמל לנתינה שאינה תלויה בדבר".

עו"ד רוית דום-עיני, מנכ"לית רשת עמל: " זוהי גאווה גדולה. רשת עמל מובילה תפיסה חינוכית ערכית וחברתית ופועלת להטמעת ערך ההתנדבות בקרב בני הנוער ומעורבותם בחברה. בחירתו של ליאם בקר על ידי הוועדה הארצית של משרד החינוך, מוכיחה כי בקרב הנוער הישראלי קיימת רוח התנדבות ואהבת האדם וזוהי תעודת כבוד לחברה הישראלית. ליאם מהווה דוגמה ומופת לאחרים וראוי למלוא ההוקרה וההערכה על פעילותו ההתנדבותית".

אלעד ריבן ז"ל שעל שמו קרוי הפרס המוענק, הצטרף לתנועת "צופי האש" פאר הכרמל – קבוצת תלמידים מתנדבים אשר הוכשרה לסייע לשירותי הכבאות. כשפרצה השרפה בכרמל, אלעד קיבל את ההודעה על השרפה באמצע שיעור אזרחות בבית הספר. אלעד מיהר להתקשר לאמו וביקש ממנה שתביא לו את מדי המתנדב ושתסיע אותו למקום, כדי להצטרף לצוות כיבוי שהגיע מעפולה, כשהסתער בגבורה עם לוחמי האש על הלהבות.

בחייו הקצרים הספיק להגיע להישגים לימודיים וערכיים. הוא הנחיל מורשת של הקרבה, של נתינה, של אהבת אדם. מסורת זו של הענקת פרס על שם אלעד לנוער מתנדב היא ביטוי לרצון לעודד את בני הנוער להתנדבות.

תמונה- באדיבות רשת עמל

דילוג לתוכן