מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הנוער זוכר את יצחק רבין ז"ל

עצרת נוער לציון 20 שנים לרצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז״ל התקיימה במרכז הנוער העירוני בבית רם, במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן ובהשתתפות מ״מ ראש העיר עו"ד טל אליהו, ומנכ״ל העמותה לתרבות הפנאי (על"ה) אייל עפגין.

את העצרת הובילה מחלקת הנוער העירונית בעל״ה בשיתוף נציגי ארגוני ותנועות הנוער, מועצת הנוער העירונית, המד״צים, הצופים, מכבי צעיר, הנוער העובד והלומד, בני עקיבא וכנפיים של קרמבו, ובנחיית הצוות המקצועי של מחלקת הנוער.

העצרת התמקדה בדמוקרטיה וסובלנות בחברה הישראלית ושמה דגש על תוצאות הרסניות העלולות להיגרם בעקבות הסתה ואלימות של גורמים קיצוניים בחברה.

במהלך הטקס הדליקו בני הנוער נרות נשמה לזכר קורבנות חפים מפשע שנרצחו בפיגועים שמטרתם להחליש את החברה הישראלית. בני הנוער הבטיחו להמשיך ולהיאבק למען חיזוקה של הדמוקרטיה בישראל ולמען אהבת האדם באשר הוא אדם.

ראש העיר צביקה גנדלמן אמר בעצרת: "כולי תקווה שבני הנוער מבינים מהי המשמעות העמוקה העומדת מאחורי רצח פוליטי ופגיעה בסמלי שלטון במדינה דמוקרטית. אנו כחברה חייבים לפעול לקירוב לבבות ולקבלת האחר. רק כך נצליח ליצור חברה מתוקנת ומאוחדת".

לאחר העצרת התקיימו מעגלי שיח בהנחיית חיילות ומתנדב שנת שירות של הנוער העובד והלומד. במעגלים דיברו בני הנוער על חשיבות הדמוקרטיה, חופש הביטוי והפלורליזם בחברה הישראלית. כמו כן, שיתפו במעגל במקרים בהם נתקלו הם בעצמם בהסתה ואלימות ודנו כיצד ניתן למגר ולהוקיע את האלימות מהחברה שבה הם חיים.

מנהלת מחלקת הנוער בעמותה לתרבות הפנאי יעל איטח: "מרגש לראות נציגות של כלל ארגוני ותנועות הנוער הפועלים בעיר תחת קורת גג אחת, מרכז הנוער העירוני. בני הנוער עמלו רבות על הפקת עצרת מרהיבה ומרגשת, בהנחיית הצוות המקצועי של מחלקת הנוער".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן