מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

המשורר רועי חסן יעביר סדנה במרכז הצעירים

בשיתוף פעולה עם העירייה עומד המשורר והסופר המצליח רועי חסן, יליד חדרה המתגורר בה עד היום, להעביר סדנה לצעירי העיר

בעקבות שיתוף פעולה בין העירייה לבין המשורר רועי חסן, בן חדרה, עומד חסן להעביר סדנה במרכז הצעירים העירוני.

לקראת פרסום הסדנה ותחילת ההרשמה נפגש חסן עם מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון ועם מנהלת אגף נוצ"ץ (נוער צבא צעירים) שבמסגרתו פועל מרכז הצעירים, הדר מרום. במפגש התפתחה שיחה מרתקת על התרבות הישראלית, על שורשיו, הוריו, ילדותו, הרקע שממנו צמחה שירתו.

רועי חסן, בן 37, הוא משורר וסופר ישראלי. נולד בחדרה ומתגורר בה עד היום עם אשתו עמירה ובנותיו. חסן נחשב לאחד הנציגים הבולטים של המהפכה המזרחית בשירה ובתרבות העברית. התפרסם בשנת 2013 בעקבות שירו "מדינת אשכנז", והפך מאז לאחד המשוררים המשפיעים בארץ.

ספרי שירה שהוציא זכו בשבחים ובפרסים, ולפני כשנתיים הוציא גם ספר פרוזה ראשון "אין זיכרון אחר". כמו כן, הוא כותב שירים לזמרים ידועים רבים.

החל משנת 2016 הוא מלמד במסלול לכתיבה יוצרת של החוג לספרות באוניברסיטת תל אביב.

מנכ"ל העירייה שמח על שיתוף הפעולה, ואמר שפעילות תרבותית במסגרת חינוך לא פורמלי, כמו הסדנה שיעביר רועי חסן לצעירים, חשובה לא פחות מהחינוך הפורמלי להעשרת עולמם ותרבותם של צעירי העיר.

בנוסף מצא מנכ"ל העירייה קווי דימיון רבים בינו לבין חסן על רקע ילדותם, הוריהם, התבגרותם והצלחתם, כולל העובדה ששניהם מושכים בעט. השניים אף העניקו זה לזה כשי ספרים שכתבו עם הקדשה אישית.

בנוסף, עם היוודע קיומה הצפוי של הסדנה לצעירים, החלו לזרום לעירייה בקשות של תושבים לקיים סדנה גם למבוגרים ולאזרחים ותיקים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן