מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הטובים לשנת שירות

במסגרת הרצון לעידוד בני נוער לצאת לשנת שירות או שנת מכינה, יצאו בני נוער חדרתיים לסיור במכינת גל בעכו ולכפר הנוער נירים שבבוסתן הגליל | החל משנה הבאה יתקיימו מספר סיורים בשנה

בהתאם למדיניות ראש העיר, הרואה חשיבות גדולה לחשיפת בני הנוער לערכים המוספים והמשמעותיים של שנת שירות או שנת מכינה, הוחלט השנה לא להסתפק בפעילות בתוך הכיתות ולצאת לסיור המזמן מפגש עם צעירים שכבר קיבלו את ההחלטה לצאת לשנת שירות או מכינה. בהמשך לכך, קיימה מחלקת הנוער של אגף נוצ"ץ (נוער, צעירים וצבא) בניהולה של הדר מרום, סיור ייחודי בשיתוף עם רותם לוינסקי ודנה חן מבית הספר תיכון חדרה.

גם שנת שירות וגם מכינה קדם צבאית הן מסגרות טרום צה"ליות לבני נוער לפני גיוסם. שנת שירות הנה שנת התנדבות של הצעירים במסגרות שונות בקהילה, כגון פנימיות, בתי ספר ותנועות נוער, ואילו המכינות הקדם צבאיות נועדו להכין את בני הנוער לקראת שירותם הצבאי, ולעודד התנדבות ליחידות קרביות, יחידות מובחרות ולמסלולי פיקוד וקצונה. במהלך הסיור ביקרו בני הנוער במכינת גל בעכו, מכינה קדם צבאית להכשרת מנהיגות לבני נוער, וכן בכפר הנוער נירים הממוקם על חוף הים בבוסתן הגליל, בין נהריה לעכו.

במהלך הסיור, שהובילה רכזת תנועות הנוער בעיר גליה לבן, הזדמן לבני הנוער לנהל שיח, לשתף בהתלבטויות, להבין מה הם חיי קומונה ולשמוע מה"שין שינים" מדוע כדאי לא לוותר על השנה ומה ניתן לקבל ממנה. "הסיור היה מאוד מוצלח," אומרת לבן. "התלמידים חזרו מרוצים מאוד, יודעים יותר ועם יותר מוטיבציה לנושא, לכן הוחלט כי החל משנה הבאה נקיים מספר סיורים, על מנת לאפשר ליותר תלמידים לחוות מקרוב את האפשרות."

למידע נוסף על שנות שירות ומכינות, ניתן לפנות לגליה לבן, הרכזת העירונית לנושא, שעובדת במחלקת הנוער.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן