מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הוועדה המקומית תחל יישום הרפורמה בתכנון ובנייה

החל מה-1 ביוני תחל הוועדה המקומית חדרה לעבוד על-פי הרפורמה בתכנון ובנייה.

בימים אלה מושלמים כל ההסדרים הטכניים על מנת שניתן יהיה להתחיל ליישם את הרפורמה המהווה פריצת דרך לקידום בקשות להיתר בצורה מקוונת, ועל ידי כך להגיע לתוצאות מקצועיות ויעילות יותר.

מהנדס העיר נועם גרייף מסביר כי התהליך מתחיל בבקשה לתיק מידע, הכולל את תנאי הוועדה וכן הנחיות שקבעה הוועדה, פעולה האמורה לקצר את תהליך הוצאת היתר הבנייה.

באגף ההנדסה של עיריית חדרה נערכים בהתאם לרפורמה בתכנון ובנייה ולתיקון 101 אשר ייכנס לתוקפו בנובמבר 2016.

מטרת הרפורמה להקל על אזרחים באמצעות הפחתת הבירוקרטיה וזמני ההמתנה לאישורים השונים, וכן פישוט הליכי התכנון והבנייה. במסגרת זו אושר בכנסת תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה, והוא מהווה פרק ליבה ברפורמה. התיקון לחוק נועד לקדם שינוי משמעותי בתחום, באמצעות ביזור וחלוקה מחדש של סמכויות התכנון והבנייה בין הוועדות המחוזיות לבין הוועדות המקומיות, תוך הגדלת סמכויותיהן של הוועדות המקומיות. הגדלת הסמכויות תביא לקיצור וייעול הליכי התכנון, שיפור השירות והגברת השקיפות, וכן שיפור וייעול הליכי רישוי הבנייה ובקרת הביצוע לטובת איכות הבנייה תוך קיצור הליכי הרישוי.

לקראת כניסת החוק לתוקפו נערך אגף ההנדסה ביסודיות להחלת הרפורמה, כולל הסדרה טכנולוגית של הוועדה, גיוס כוח אדם מקצועי, הדרכות והשתלמויות של עובדים, וכן מפגשי הסברה עם מתכננים, אדריכלים, מגישי בקשות, וגורמים אחרים שיש להם ממשקים עם יישום הרפורמה.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן