מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ברכת האימהות

אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים העניקו לראש העיר ברכה לפסח, לאות תודה על הפעילות המתבצעת במרכז למשפחה. 

אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים העניקו לראש העיר צביקה גנדלמן ברכה לחג הפסח, בשם הורים ואנשי צוות במרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים.

את הברכה העניקו מנהלת המרכז למשפחה עו"ס שרה מייכור, ונציגות ההורים: נירית לופו וסתיו בר און וקסלר.

את הברכה העניקו בתודה על הפעילות במרכז, קבוצות מנהיגות הורים ומתנדבים, קבוצות תמיכה, אימון והעצמה, קבוצת סבתות וסבים, פעילויות לאחים, מידע על זכויות, הרצאות, פעילות פנאי והפגה, מסיבות בחגים, טיולים, ימי כיף ועוד.

בנוסף, השבוע התקיים טקס קביעת מזוזה וגזירת סרט במרכז החברתי הרב תחומי, הכולל את המרכז למשפחה, מועדון נגיש רגיש, מועדון נכי צה"ל וקהילה נגישה.

המרכז למשפחה, שירות משלים של אגף הרווחה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, מספק מענה למשפחות במטרה לחזק את התא המשפחתי, סיוע במיצוי זכויות, הכוונה ומתן מידע רלוונטי, הגברת תחושת השייכות וקשר בין המשפחות. פעילות המרכז מבוססת על שותפות מלאה עם ההורים, בחשיבה, פיתוח רעיונות חדשים, באיתור צרכים ובהובלת מהלכים לשינוי מדיניות.

את המרכז למשפחה מנהלת עו"ס שרה מייכור, והוא פועל כחלק מהשירותים שמספק אגף הרווחה בניהולה של זיוה היימברג, הרואה חשיבות גדולה בתמיכה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, והשקעת משאבים וחשיבה יצירתית במתן מענה איכותי ומגוון לצורכיהם.

עם הזמן מתרחבים המענים, ומשפחות נוספות מצטרפות לפעילות. כיום חברות במרכז כ-230 משפחות.

מועדון "נגיש רגיש", המיועד לאוכלוסייה עם מוגבלויות שונות, התרחב השנה וכולל גם את פעילותו של המועדון לעיוור, וזאת מתוך ראייה מקצועית ומתוך תפיסה שילובית של אנשים עם מוגבלויות. כמו כן, שילוב הפעילות לאוכלוסיית העיוורים במועדון העירוני אפשרה איגום משאבים והרחבת מגוון הפעילויות במועדון המשותף. בנוסף, הפעילות המשולבת מאפשרת ליווי ותמיכה מקצועית של צוות קהילה תומכת, אב הבית של הקהילה, רכזת ועובדת סוציאלית מלווה.

 

דילוג לתוכן