מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בחסות המשנה לראש העיר בועז ביטון וחבר הנהלת העיר משה אלמליח

פרויקט 'ילדי מרן' ממשיך להתרחב

לאחר הכרזת המשנה לראש העיר בועז ביטון על חזרת פרויקט "ילדי מרן", הפרויקט צובר תאוצה רבה כאשר בתוך שבועיים בלבד התווספו 5 סניפים של 'אבות ובנים'ותהילים לילדים * לדברי המשנה לראש העיר בועז ביטון: "נמשיך ונדאג לתגמל בממתקים ופרסים את הילדים המשתתפים באבות ובנים" * חבר הנהלת העיר משה אלמליח:"משמח מאד לראות כי פרויקט חשוב זה בו האב יושב עם הבנים לזמן לימוד איכותי מתרחב משמעותית בזמן כה קצר ואף יתרחב עוד בהמשך בעזרת ה'"

לאחר הכרזת המשנה לראש העיר בועז ביטון על חזרת פרויקט "ילדי מרן", הפרויקט צובר תאוצה רבה כאשר בתוך שבועיים בלבד התווספו 5 סניפים של 'אבות ובנים' ותהילים לילדי העיר חדרה.

לדברי המשנה לראש העיר ויו"ר תנועת ש"ס בועז ביטון:"משמח מאד לראות את ההיענות הרבה של קהילות רבות ברחבי העיר לשתף פעולה עם פרויקט 'ילדי מרן', נמשיך ונדאג לתגמל בממתקים ופרסים את הילדים המשתתפים באבות ובנים" ומוסיף "חשוב להדגיש כי בתקופה זו של הסגר בו אנו נמצאים ובתי הכנסיות סגורים לא מתקיימת פעילות במסגרת 'ילדי מרן' ונחדש אותה מיד לכשהנחיות משרד הבריאות יאפשרו זאת".

כזכור, לפני כשבועיים פורסם, כי המשנה לראש העיר בועז ביטון יחד עם חבר הנהלת העיר משה אלמליח, הכריזו על חזרתו של פרויקט "ילדי מרן" – פרויקט אשר מאגד תחתיו את כלל הסניפים של 'אבות ובנים' וקריאת תהילים בעיר חדרה. לשכת המשנה לראש העיר בועז ביטון תדאג לספק באופן רציף ממתקים, פרסים והפתעות אשר יחולקו לילדים בסיום הלימוד לצורך עידוד המשך הגעתם.

"אָבוֹת וּבָנִים" היא מסגרת שבועית קהילתית ללימוד תורה, בה מתאספים יחד אבות עם הבנים לשעת לימוד שבועית. מרכז "אבות ובנים" העולמי הוקם בשנת 1999 (ה'תשנ"ט). כיום מונה התוכנית כ-60,000 ילדים הלומדים בכ-1,050 סניפים בישראל. כמו כן, קיימים בעולם מאות סניפים נוספים. הלימוד מתקיים בדרך כלל בסופי שבוע בבתי כנסת ונמשך כשעה, התוכן הנלמד נקבע לפי בחירה אישית.

הפעילות מחזקת את הקשרים בין האבות לבין בניהם במישור האנושי, הלימודי, החינוכי והתורני.מחקר שנערך בשנת 2001 על ידי המחלקה לחינוך בארה"ב הראה כי תלמידים שאבותיהם היו מעורבים מאוד בבית הספר היו בסיכוי גבוה ב-43% לקבל ציון מצטיין.מצד שני, תלמידים המתגוררים בבתים נעדרי-אב היו בסיכון גבוה פי שניים להישאר שנה נוספת באותה כיתה, מאשר תלמידים עם אב בבית.

המשנה לראש העיר בועז ביטון סיפר: כי יש עוד תוכניות רבות לפיתוח וקידום "ילדי מרן", ושיתף כי בחדשים האחרונים צוות הלשכה עובד על פרויקט ענק של אלבום קלפים לילדים, אשר יחולקו במוסדות החינוך ובסניפי אבות ובנים "ילדי מרן"."זוהי בשורה משמחת עבור ילדי העיר חדרה שיקבלו אלבום קלפים המתאים לרוח החינוך היהודי בדרך ישראל סבא.במיוחד בתקופה זו של נגיף הקורונה, בו מרבית מהילדים מבלים שעות רבות יותר בבית עקב הנחיות משרד הבריאות. כמו כן פרויקט זה יגרום לתלמידים לשאוף למצוינות ולהישגים גבוהים כדי לזכות בחבילות קלפים". סיים המשנה לראש העיר בועז ביטון. (פרטים נוספים יפורסמו בהמשך).

רשימת סניפי 'אבות ובנים'ברחבי העיר המעודכנת:

בית כנסת "מאורות"אזור התעשייה בשכונת גבעת אולגה, מתקיים 'אבות ובנים' בכל מוצ"ש בין השעות 19:00 – 20:30.

בית כנסת 'זכור לאברהם' (קהילת יעקב) רחוב הרב אליהו בקשי דורון 9 דרום העיר חדרה, מתקיים בכל יום 'מתמידים' בין השעות 15:30 – 16:30. בצהרי שבת קודש בשעה 13:00 מתקייםתהילים לילדים ובמוצש"ק מתקיים 'אבות ובנים' בין השעות 19:00 – 20:00.

בית כנסת "אביר יעקב" ברחוב הטייסים צפון העיר חדרה, מתקיים ביום א' 'אבות ובנים' בין השעות 17:00 – 18:00. יום ב': 'מתמידים' בין השעות 17:00 – 18:00. יום ג': פיוטים בנוסח מרוקאי בין השעות 17:00 – 18:00.

בית כנסת "אוהל יהודה ורחל"רחוב השקמה 7 שכונת בית אליעזר בשבת קודש, תהילים (בנים) בשעה 12:00.

בית כנסת "עץ חיים"רחוב בן צבי 4 שכונת קלרין, בשבת קודש תהילים (בנים\בנות) בשעה 14:00.

בית כנסת "קול יעקב"רחוב בן גוריון 6 שכונת גבעת אולגה, תהילים ודברי תורה(בנים\בנות) בשעה 13:00.

בית כנסת "הספרדי"רחוב הגיבורים 74 מרכז העיר, אבות ובנים בכל מוצש"ק בשעה 19:00.

בית מדרש "אברהם וחנה" רחוב הרצל 18 קומה א' מרכז העיר, אבות ובנים בכל מוצש"ק בשעה 19:00.

לדברי חבר הנהלת העיר משה אלמליח:"משמח מאד לראות כי פרויקט חשוב זה בו האב יושב עם הבנים לזמן לימוד איכותי מתרחב משמעותית בזמן כה קצר ואף יתרחב עוד בהמשך בעזרת ה'. כאבא שמשתתף בפרויקט זה ונהנה מאד, אני ממליץ לכל הורה לנסות וללכת עם בניו ל"אבות ובנים" זו הרגשה מרוממת הן לילד והן לאב.אנצל הזדמנות זו להודות למשנה לראש העיר בועז ביטון על ההירתמות וההשקעה הרבה עבור הצלחת פרויקט זה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן