מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אמנים עם צרכים מיוחדים על במת העצמאות בחדרה

בין האמנים הרבים שיופיעו ביום העצמאות בחדרה יופיעו על הבמה המרכזית גם אמנים עם צרכים מיוחדים בשיר "כל הכבוד" מתוך המחזמר קזבלן.

מדובר בקבוצת אמנים ממערך הדיור "גל" (דיור קהילתי מוגן), מסגרת חינוכית שיקומית קהילתית הפועלת בחדרה מעל 25 שנה, ומטפלת באוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואנשים גבוליים בשכלם.

לדברי מנהל מערך דיור "גל", מורן גרינברג, הדיירים מתגוררים ברצף של דירות בקהילה לפי רמת העצמאות שלהם, חלקם אף עובדים במקומות עבודה שונים, עם תמיכה שוטפת של צוות פסיכוסוציאלי רב מקצועי המטפל ומסייע לדיירים בכל הדרוש להם.

מזה מספר חודשים עובדת הקבוצה על המחזמר "קזבלן" וקיימה מופע חגיגי לפני החג במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, נבחרי ציבור ואורחים רבים נוספים, וכבר באותו מעמד הזמינם ראש העיר להופיע על הבמה המרכזית ביום העצמאות.

ראש העיר צביקה גנדלמן סיפר שהתרגש מאוד לצפות בהצגה שהעלתה הקבוצה, ואין לו ספק שגם הקהל הרב אשר יגיע לצפות בבמה העצמאות יתרגש באותה מידה. גנדלמן: "עיריית חדרה חרתה על דגלה להנגיש את כל שירותיה ולשלב את כל הציבור, ובכך נכללים גם שירותי הפנאי והתרבות. העירייה פועלת כל העת בשיתוף פעולה הדוק עם העמותות השונות, ובהם "קהילה נגישה" ו"נגישות ישראל", במטרה לשפר באופן תמידי את שירותיה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ולאפשר את שילובם בחיי הקהילה שהינם חלק ממנה".

לדברי מורן גרינברג, חברי הקבוצה מתרגשים מאוד מההזמנה להופיע. גרינברג: "כל הופעה, ועוד על במה כזו, מעצימה אותם ברמות שאי אפשר לתאר ומחזקת אצלם את הדימוי העצמי. מאוד משמח ומחמם את הלב שראש העיר מפרגן להם בצורה כזו. מבחינתי, במקום להגיד שחדרה היא עיר עם אנרגיה, צריך לומר שזו עיר עם נשמה, כי היחס בחדרה הוא יחס של כבוד לאוכלוסיות המיוחדות".

חבר הנהלת העיר יניב דרי, המכהן גם כדירקטור בעמותה העירונית לתרבות הפנאי (על"ה) המפיקה את אירועי יום העצמאות, אמר כי האמירה לפיה בחדרה כולם שווים אינה סיסמה ריקה מתוכן אלא מציאות אשר על-פי מדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן מקבלת ביטוי בכול הפעילויות העירוניות. "אני גאה במיוחד שעמותת על"ה המפיקה את אירועי העצמאות נותנת ביטוי ראוי ומכובד לכל שכבות האוכלוסייה", אמר דרי.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן