מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אושר תקציב העירייה לשנת 2020

מועצת העיר אישרה את תקציב 2020, העומד על כ-715 מיליון שקלים ושם דגש על תחומי חינוך, רווחה, ושמירה על חזות העיר

מאת ברק גולן

בישיבת מועצה שלא מן המניין אישרה מועצת העיר את תקציב העירייה לשנת הכספים 2020.  

בהכנת התקציב הושם דגש על תחומי חינוך, רווחה, תרבות הפנאי ושמירה על חזות העיר, והוא

עומד על 715,241,000 שקלים. התקציב מהווה המשך להתנהלותה הכספית האחראית של הנהלת העיר, שהביאה לאיזון תקציבי ב-5 השנים האחרונות, ואת השנה האחרונה אף סיימה בעודף של 4.8 מיליון שקלים. בכך קיבעה העירייה את מעמדה של העיר כעיר יציבה מבחינה כספית על-פי הגדרת משרד הפנים, בדרך לעיר איתנה.

כאמור, הנתח הגדול ביותר מיועד לחינוך. בתקציב 2020 חל גידול של 8,250 מיליון שקלים לעומת התקציב אשתקד, והוא עומד על כ-189,473 מיליון שקלים המהווים 27 אחוז מהתקציב. זאת בנוסף להקמת מינהל חברה וקהילה המגבש ומוציא לפועל תוכניות בתחומי חינוך, רווחה, תרבות, ספורט וקהילה.

גם בתקציב הרווחה חל גידול, והוא עומד על כ-124,258 מיליון שקלים, שהם 17 אחוז מכלל התקציב העירוני. במסגרת זו גדל תקציב הטיפול בניצולי שואה, באוכלוסיות מבוגרות, נכים וילדים בסיכון במעונות יום. לראשונה ניתן גם תקציב לפיתוח מנהיגות קהילתית בשכונות הוותיקות.

תקציבו של אגף שפ"ע (שיפור פני העיר יעמוד השנה על כ-99.9 מיליון שקלים המיועדים לשמירה על חזות העיר, איסוף אשפה, טיאוט, גינון ועוד.

עיון בתקציב 2020 מעלה בשורות חדשות לקידום העיר בכל התחומים, כולל תקצוב בסך 317 אלף שקל להפעלת תיאטרון עירוני; 1.42 מיליון שקלים לפתיחה ותפעול של היכל ספורט רב-תכליתי "אנרבוקס"; 2.1 מיליון שקלים לפתיחה ותפעול מוזיאון הרפואה; 820 אלף שקלים לפתיחת המרכז ההוליסטי; מיליון שקלים תגבור הניקיון; 100 אלף שקלים תמיכה בארגונים חברתיים, וכן השקעות עירוניות בפעילות חינוכית ענפה: יותר מ-2 מיליון שקלים תגבור יוזמות חינוכיות ופעילות בגני ילדים; כ-4.25 תגבור יוזמות חינוכיות בבתי ספר יסודיים; 2 מיליון שקלים תגבור יוזמות חינוכיות בבתי ספר על-יסודיים.

כמו כן הוקצבו 440 אלף שקל לתגבור כוח-אדם בספרייה העירונית על כל סניפיה.

ראש העיר צביקה גנדלמן שיבח את עבודת הצוותים המקצועיים, ואמר כי השקיעו רבות בגיבוש תקציב שיהיה תקציב חברתי הרואה לנגד עיניו את טובת תושבי חדרה ונותן מענה לצורכי האוכלוסיות השונות ולהמשך פיתוחה ושגשוגה של העיר.

דילוג לתוכן