חדלות פירעון ושיקום כלכלי

8 0

החוק החדש למחיקת חובות שמשגע את המדינה

בעבר, אדם אשר הגיע למצב של חדלות פירעון צריך היה לגשת להליך פשיטת רגל, בעוד כיום ולאחר שהחוק שונה הרי שאין עוד מושג של פשיטת רגל בישראל כי אם חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

מהו מצב של חדלות פירעון?

חדלות פירעון הוא מצב בו החובות וגובה ההחזרים שלכם להלוואות או לחובות, גבוה מגובה ההכנסות שלכם. כאמור יש לקחת בחשבון את הכנסות כלל התא המשפחתי ולהעמידם מול החובות, אם יוצא כי הכנסות התא המשפחתי אינן מכסות את כלל ההתחייבויות, הרי שאתם במצב של חדלות פירעון וסביר כי כדור השלג יגדל לאט לאט עד למצב בו לא תוכלו עוד לעמוד בהחזרים.

לכן חשוב מאוד לזהות עוד בטרם ננקטו כנגדכם הליכים משפטיים כי אתם במצב בעייתי וכבר בתחילת הדרך לגשת לעורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי על מנת לעשות סדר במצב וכן למנוע אי אלו נקיטות הליכים קשים כנגד התא המשפחתי.

כיצד מתבצע הליך חדלות פירעון?

על מנת לפתוח בהליך חדלות פירעון, ראשית יש לבחון את גובה החובות. היה וגובה החובות אינו עובר את סך 150,000 ₪ הרי שהמסלול לחדלות פירעון ושיקום כלכלי ייעשה בהוצאה לפועל ישירות, במצב אחר בו החובות שלכם עברו את רף ה-150,000 ₪ הרי שההליך יתנהל במסגרת בית משפט השלום המוסמך. כך או כך ניתן לגשת להליך באמצעות פנייה לעו"ד מקצועי ובכך לחסוך סבל רב.

הפטר מחובות

האם בסוף ההליך מוחקים לי את החוב?

במסגרת ההליך נדרשים החייבים לשלם משך כשנה וחצי צו תשלומים כאשר מיד לאחר מכן ייקבע דיון ובו עתידים להכריע מהו גובה התספורת שאתם תקבלו לחובות. ברור כי אדם נכה ומבוגר יקבל תספורת גדולה יותר מאשר חייב צעיר שפוטנציאל השתכרותו טרם נפגע ועל כן חשוב ומומלץ לפנות לעו"ד מקצועי בטרם הגשת הבקשה על מנת לבדוק כיצד ניתן להפחית הוצאות.

בסופו של דבר כך או אחרת אתם תהיו זכאים להפטר מחובות בסוף ההליך וכך תצאו לדרך חדשה.

דוגמא לחדלות פירעון:

תושב אזור השרון נכנס למשרדנו כשהוא סוחב אחריו חובות בגובה 250,000 ₪, המדובר על חייב גרוש שהוא בחור צעיר כבן 35 ולו 3 קטינים הסמוכים על שולחנו בגינם משלם דמי מזונות לא מעטים.

בחלוף שנה וחצי של ניהול הליכים במסגרת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, הצלחנו בעבודה משותפת לקבל הפטר לחובותיו בתמורה לתשלום סך של 36,000 ₪ בלבד.

חייגו אלינו עוד היום לייעוץ ללא התחייבות

האמור במאמר זה אינו בא להחליף ייעוץ משפטי.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 09-8805055

אתר: https://adv-dk.co.il/

Related Post

כל העילות לביטול צוואה

Posted by - 5 במרץ 2020 0
אין זה סוד, שמומלץ ורצוי לכל אדם לערוך צוואה ורצוי כמה שיותר מוקדם – זה אמור למנוע מלחמות ירושה; אז…
כלי נגישות