חדלות פירעון ושיקום כלכלי –סוגרים תיקים בהסכמי פשרה!

8 0

הסדר/הסכם חוב- תיק בגובה 150,000 ₪ חוסל לצמיתות כנגד תשלום 30,000 ₪ 

במסגרת הליכי חדלות פירעון המתנהלים תחת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע"ח-2018 ניתן בהמון מקרים להביא ליצירת הסדר נושים מוסכם לפיו החייב יוכל לקבל הנחה לחובותיו ולהעביר את הסכום המוסכם לנאמן ביהמ"ש, דבר אשר עשוי לעיתים להביא לקיצור זמני ההליך אשר עפ"י רוב עשוי להמשך מספר שנים.

החייב יוכל לשלוח באמצעות עורך דין חדלות פירעון, בקשה לגיבוש הסדר תשלומים במסגרתה ינסה לזמן את הנושים לאסיפת נושים ולאשר את ההסדר והסכום המוצע. היה ו-75% מהנושים הסכימו למתווה המוצע הרי שניתן יהיה במרבית המקרים לחייב את יתר הנושים המתנגדים להסכים להסדר המוצע.

בכל מקרה האופציה להסדר תשלומים מהיר תמיד פתוחה לחייבים המוגשים להליך חדלות פירעון במסגרת ההוצאה לפועל, כך או כך, ראוי לגשת לעו"ד מהתחום על מנת לבחון את האופציה הכי נכונה משפטית עבורכם.

דרך נוספת ויעילה לא פחות ולעיתים אפילו יותר, היא לנסות ולפנות לעו"ד הוצאה לפועל מנוסה על מנת ראשית להזמין את כלל התיקים שלכם ממערכת ההוצאה לפועל, זאת על מנת שלא חלילה לפספס תיק בודד אשר עשוי להותיר אחריו עיקולים והגבלות. לאחר שקיבל עוה"ד את התיקים מאת מערכת ההוצאה לפועל ניתן יהיה לבחון יחד חלופה רלוונטית למידות שלכם ליציאה מהחובות.

כך לצורך העניין פנתה למשרדו של כותב שורות אלו הגברת מוניקה תושבת אזור השרון אשר למצער צברה חובות בהוצאה לפועל בגובה של כ- 150,000 ₪ בעוד זהו התיק היחידי המתנהל כנגדה. מוניקה שבעברה פוטרה מהעבודה מצאה את עצמה ללא הכנסות ונכנסה למינוס תחת הלוואות בבנק בעוד מנגד, לא הייתה לה את היכולת להחזיר לבנק את הכספים שנטלה.

כתוצאה מכך פעל הבנק להעברת התיק לידי עוה"ד של הבנק וזה האחרון פעל בתיק לנקיטת הליכי עיקול והגבלות קשות כנגד החייבת מוניקה.

לאחר שחובותיה נבחנו פעל המשרד לנהל משא ומתן מול ב"כ הנושה באופן ישיר לצורך כך נערכה פגישה מול עוה"ד וכן מול נציגי הבנק על מנת לבחון את בקשתה של מוניקה לקבלת תספורת לחובותיה, שלא במסגרת הליך משפטי כי אם במו"מ מהיר וישיר.

ואכן לאחר אי אלו טענות שהועלו הוחלט להעניק למוניקה תספורת לחובותיה בגובה הנחה של 120,000 ₪. המשמעות היא כי עתה מוניקה תצטרך להעביר לידי ב"כ הבנק את הסכום של 30,000 ₪ וכנגד כך , יפעל עוה"ד של הבנק לסגירת תיק ההוצאה לפועל ולביטול כלל ההליכים המתנהלים כנגדה.

כאמור הדרך ליציאה מהחובות הינה אפשרית ואף כדאית וכי כל שעליכם לעשות הוא לא להזניח את החוב ולגשת לעו"ד מנוסה על מנת לסיים ולסלקו באופן סופי.

המשמעות של עיקולים בחשבון הבנק של אזרחים בישראל הינה גדולה מאוד, רבים מהחייבים אשר סגרו את החובות לאחר שנים נתקלו בבעיה לקבל אשראי בנקאי או משכנתא ולכן מומלץ לפתור את הבעיה מול הבנקים ו/או מול כל גורם אחר באופן מהיר ולא להזניח את החוב למשך שנים על מנת שיירשם בספרי הבנק דבר אשר עשוי להקשות עליכם בעתיד.

מאחלים לכם סופ"ש נקי מחובות עיקולים והגבלות

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: https://adv-dk.co.il/

Related Post

הכן ביתך לחורף

Posted by - 16 בינואר 2020 0
עשרות בתים בנתניה ובאזור ניזוקו מסבב הגשמים האחרון; ניר שמול מספק שלל עצות לחיזוק, לאיטום ולפעולות נוספות שיגנו עליכם מפני…

מכת הכינים בגנים ובבתי הספר

Posted by - 13 ביוני 2018 0
סקר שנערך בקרב הורים חושף: גן הילדים ובית הספר מהווים את המקום הבולט ביותר בו ילדים נדבקים מכינים. 86% מהילדים…

"בחרתי להיות אופטימית"

Posted by - 9 באוקטובר 2018 0
  היא אובחנה כחולה בטרשת נפוצה, נאלצה לפרוש מעבודתה במשטרה, אך לא איבדה לרגע את האופטימיות. כיום, רונית גדור, מרגישה…

כל העילות לביטול צוואה

Posted by - 5 במרץ 2020 0
אין זה סוד, שמומלץ ורצוי לכל אדם לערוך צוואה ורצוי כמה שיותר מוקדם – זה אמור למנוע מלחמות ירושה; אז…
כלי נגישות