חדלות פירעון ושיקום כלכלי לבעלי חובות

7 0

אם בעבר, אדם אשר הגיע למצב של חדלות פירעון צריך היה לגשת להליך פשיטת רגל, הרי שכיום ולאחר שהחוק שונה ופקודת פשיטת הרגל כבר איננה, הרי שאין עוד מושג של פשיטת רגל בישראל כי אם חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

אדם חדל פירעון הוא מצב בו החובות וגובה ההחזרים שלכם להלוואות או לחובות, גבוה מגובה ההכנסות שלכם.

כאמור יש לקחת בחשבון את הכנסות כלל התא המשפחתי ולהעמידם מול החובות, אם יוצא כי הכנסות התא המשפחתי אינן מכסות את כלל ההתחייבויות, הרי שאתם במצב של חדלות פירעון וסביר כי כדור השלג יגדל לאט לאט עד למצב בו לא תוכלו עוד לעמוד בהחזרים.

לכן חשוב מאוד לזהות עוד בטרם ננקטו כנגדכם הליכים משפטיים כי אתם במצב בעייתי וכבר בתחילת הדרך לגשת לעורך דין חדלות פירעון ושיקום כלכלי על מנת לעשות סדר במצב וכן למנוע אי אלו נקיטות הליכים קשים כנגד התא המשפחתי.

על מנת לפתוח בהליך חדלות פירעון, ראשית יש לבחון את גובה החובות. היה וגובה החובות אינו עובר את סך 150,000 ₪ הרי שהמסלול לחדלות פירעון ושיקום כלכלי ייעשה בהוצאה לפועל ישירות, במצב אחר בו החובות שלכם עברו את רף ה-150,000 ₪ הרי שההליך יתנהל במסגרת בית משפט השלום המוסמך. כך או כך ניתן לגשת להליך באמצעות פנייה לעו"ד מקצועי ובכך לחסוך סבל רב.

הפטר מחובות

במסגרת ההליך נדרשים החייבים לשלם משך כשנה וחצי צו תשלומים ולהגיש דוחות חודשיים לנאמן בית המשפט בהתאם לחוק, כאשר מיד לאחר מכן ייקבע דיון ובו עתידים להכריע מהו גובה התספורת שאתם תקבלו לחובות.

ההבדלים בתספורות מתיק לתיק משתנות בהתאם לנסיבות התיק לגופו ואין מציאות כי תיק אחד זהה במדויק לתיק האחר ועל כן כל תיק חדלות פירעון נבחן במשקפיים אובייקטיביות בהתאם לעובדות המצויות בתיק.

כך לצורך העניין אדם מבוגר חולה ונכה המצוי בטיפולים יקבל הפטר ותספורת גדולה יותר מאשר בחור צעיר ובריא אשר פוטנציאל ההשתכרות שלו עדיין חזק. כך לצורך העניין לוקחים בחשבון: תשלומי מזונות, הכנסות והוצאות התא המשפחתי, טיפולים רפואיים חריגים ו/או הוצאות חריגות וקבועות וכיוצ"ב.

בסופו של דבר כך או אחרת אתם תהיו זכאים להפטר מחובות בסוף ההליך וכך תצאו לדרך חדשה.

לצורך דוגמא, תושב אזור השרון נכנס למשרדנו כשהוא סוחב אחריו חובות בגובה 250,000 ₪, המדובר על חייב גרוש שהוא בחור צעיר כבן 35 ולו 3 קטינים הסמוכים על שולחנו בגינם משלם דמי מזונות לא מעטים.

בחלוף שנה וחצי של ניהול הליכים במסגרת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, הצלחנו בעבודה משותפת לקבל הפטר לחובותיו בתמורה לתשלום סך של 36,000 ₪ בלבד.

חייגו אלינו עוד היום לייעוץ ללא התחייבות

האמור במאמר זה אינו בא להחליף ייעוץ משפטי.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 09-8805055

אתר: https://adv-dk.co.il/

Related Post

נשים חזקות

Posted by - 25 ביולי 2023 0
"נבחרת העצמאיות של נתניה" הגיעה לסיומה בערב מרגש שנערך במרכז הפלנתניה. במיזם יוצא דופן ביוזמת היועצת לקידום מעמד האישה בעיריית נתניה…

נתניה על מפת התיירות

Posted by - 11 ביולי 2018 0
נתוני התאחדות המלונות בישראל מוכיחים כי נתניה על המפה התיירותית בארץ ובעולם עם עליה של 41 אחוז במספר הלינות בחודש…
כלי נגישות