חג לאילנות

7 0

טיולי חורף חווייתיים לכל המשפחה מצפון ועד דרום, במיוחד עכשיו שהכי בטוח לטייל באוויר הפתוח 

מאת בניה גואטה בשיתוף רשות הטבע והגנים

מתי בפעם האחרונה נעלתם מגפיים ויצאתם לטיול בין מים זורמים, פרחים מלבלבים ובאווירת חורף מיוחדת?לאחר ימי הגשמים, זה הזמן לצאת ולגלות מחדש את נופי ארצנו בסיורים מלהיבים, מסלולים מרהיבים ואתרים היסטוריים.החורף הזה מתלבשים חמים, כל המשפחה והילדים –  ויוצאים לטייל  חווייטבע על גדות הירקון משימות קטנות ומעניינות לכל המשפחה במתחם מקורות הירקון.לאורך מסלול הטיול לצד הירקון מסתתרות משימות קטנות שיעזרו לכם לחוות את הגן הלאומי מקרוב. מה קורה כשרוקעים ברגליים על מזח העץ? כמה בני משפחה או חברים נדרשים כדי לחבק עץ אקליפטוס אחד? מתנדבי הגן הלאומי יסייעו לכם למצוא את המשימות ולאסוף חוויות.
הביאו מצלמות כי יהיה מעניין ויפה במיוחד.

היכן: גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון

מתי: ימי שבת, חוץ מ1.1, בשעות 10:00–14:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון. 

צעדת בוץ, ביצות ושלוליות לאורך הירקון


חוויה מפתיעה לכל המשפחה ביום של חורף – זהירות, זה כיף שמלכלך!!!

מעיינות הירקון השופעים יצרו ביצה גדולה וטובענית. ביום חורף, אחרי מספר ימים גשומים וכשהשטח רטוב ומלא בוץ, אפשר לקבל טעימה מנופי העבר.
אתם מוזמנים להתרגש איתנו בחוויה בוצית יוצאת דופן ואנחנו מבטיחים שתצאו מלוכלכים! 


הצטיידו במגפיים ובואו לטיול חורפי בטבע לאורך הירקון. בדרך תפגשו מיני ציפורים ונופרים למכביר ולסיום תתכבדו בתה מתוק ומחמם או בקפה בוץ ברוח הצעדה. המשקה החם – עלינו, המקלחת – בבית עליכם!לאורך המסלול יחכו לכם מדריכי רשות הטבע והגנים ומתנדבי הגן הלאומי בתחנות הדרכה ופעילות שכולן עוסקות במים, בבוץ, בביצה ובמה שביניהם. המסלול אינו מתאים לעגלות.היכן: גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון

מתי: שבת, 8.1 בשעות 11:00–15:00. יציאה לצעדה תתאפשר עד שעה 14:00.

אם מזג האוויר יהיה גשום, הפעילות תידחה בשבוע.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון. טיול במגפיים

סיור חורף במגפיים עם מדריכי רשות הטבע והגנים אל נופי הירקון של פעם.


אתם מוזמנים אלינו לסיור מיוחד לאורך הירקון ובו תתענגו על מופע החורף הבוצי ותשמעו מדוע חשוב לשמור על הסביבה המיימית והבוצית. מי חי וצומח בה? מה ההבדל בין מראה הסביבה היום למראות בעבר, בימים שהחלוצים ייבשו ביצות?הסיור מותאם לכל המשפחה. המסלול לא מתאים לעגלות ילדים. משך הסיור כשעה וחצי.היכן: גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקוןמתי: ימי שבת חוץ מ1.1, 8.1, סיורים יצאו בשעות 10:00, 12:00, 14:00 מטחנת הקמח אל מיר.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון. ט"ו בשבט עם מתנדבי גן לאומי ירקון


פעילות עצמאית להכרת מיני הצומח בגן הלאומי.
מתנדבי גן לאומי ירקון הם שותפים לעשייה ומכירים את הגן מקרוב – את המקומות היפים, את החידושים ואת הסיפורים המיוחדים ש"מאחורי הקלעים" – והפעם, לכבוד ט"ו בשבט, הם יקדישו לעצים חודש שלם. אתם מוזמנים להכיר את עצי הגן בעזרת המתנדבים. הם ייתנו לכם דף משימה ויסבירו ויענו על כל שאלה. לכם לא נותר אלא לחפש את העץ.היכן: גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון ותל אפק
מתי: ימי שבת, חוץ מ1.1., סיורים יצאו בשעות 10:00–14:00.


ללא תשלום נוסף דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון. 

"עפיפון ומטרייה" מבלים בגן לאומי חוף פלמחים גם לא בעונת הרחצה.

כמדי שבת בחודש ינואר נעיף יחד עפיפונים (אפשר להביא מהבית או לקנות במקום). הרוח מהים מעיפה אותם גבוה במיוחד והחוף מספק מרחב ריצה, אז הביאו חברים ומשפחה ובואו לצבוע את השמיים בעפיפונים צבעוניים.ניתן להוריד את דפדפת הגן באתר המרשתת או לקבלה במקום ולסייר באופן עצמאי בשביל האטד ובתל הקדום יבנה ים.היכן: גן לאומי חוף פלמחיםמתי: ימי שבת בשעות 10:00–15:00
ללא תשלום נוסף על דמי החניה. 50% הנחה למנויי מטמון.


מאחורי הקלעים לעת שקיעה בגן לאומי מגדל צדקסיור עם מנהל הגן הלאומי מגדל צדק.

בסיור מיוחד עם מנהל הגן הלאומי אורי קייזר תשמעו את סיפורו המרתק של פיתוח אתר חדש בלב האזור המיושב ביותר במדינה. אורי יספר לכם על שימור המורשת, על שחזור המבנים, על שמירת הטבע ועל מערך התוכן וההמחשה והנגשתם למבקרים. הסיור מיועד למבוגרים מיטיבי לכת. יש להצטייד בנעליים סגורות ובמים.
נקודת המפגש: בשער הכניסה המערבי להולכי רגל. משך הסיור כשעה וחצי.
הסיור ללא תשלום אך מספר המקומות מוגבל – יש להירשם לסיור מראש במערכת ההזמנות לביקור בשעה 16:00 – 18:00

היכן: גן לאומי מגדל צדק.


מתי: שבת 15.1, בשעה 16:00


ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון. 

חוויות של חורף במגדל צדקהמחזה וסיור מודרך במופע החורפי של האתר.דמיינו לילה חורפי וקר. אתם הולכים בגשם, רטובים ורועדים מקור ופתאום נחלץ לעזרתכם שיח' גדול ממדים ומזמין אתכם להתייבש וללון בדירתו שבראש הגבעה. את חוויית ביקורו הבלתי נשכח הזה תיאר בפרטים הנוסע והקרטוגרף (מסרטט מפות) ההולנדי שביקר בארץ ישראל במאה ה-19.מה הביא אותו לשם וכיצד התקבל בבית השיח'? מה היו רשמיו מן הביקור? ואיך נראית חוויית הביקור החורפי היום בגן הלאומי המתחדש? על כל אלו תוכלו לשמוע בסיור מודרך לכל המשפחה. בסיור נקיף את המצודה ונשקיף על מופע החורף הייחודי של הגן הלאומי. 
נסיים בחצר המצודה במפגש עם שחקנים, והם יוסיפו לחוויית הביקור אווירה היתולית.הסיור מותאם למתקשים בהליכה ולכיסאות גלגלים. משך הסיור כשעה. אם ירד גשם הפעילות תבוטל.היכן: גן לאומי מגדל צדקמתי:  ימי שבת בשעות 10:00–14:00. סיורים יצאו בשעות 10:00, 12:00, 14:00 במזג אוויר נוח.
בשל צפי לגשם, פעילות השחקנים לא תתקיים. ההדרכות יתקיימו במצודה בלבד ב1.1


חידאפולוניה

טיול עצמאי בעקבות כתב חידה ופודקאסט בפינות החמד של אפולוניה רוצים להוסיף קצת צבע לטיול המשפחתי בגן לאומי אפולוניה? בקשו את כתב המשחק חידאפולוניה במרכז השירות למטייל בכניסה לאתר וסייעו למצוא את מטמון הצבעים האבוד. בעזרת כתב חידה ומפה תוכלו לצאת למשימה בנקודות המעניינות שבגן הלאומי, ואם תענו תשובות נכונות תוסיפו צבע לאוסף הצבעים ובסוף המשימה תזכו בהפתעה קטנה.כשתגיעו למבצר תוכלו לסרוק ברקוד ולהאזין להסכת (פודקאסט) שהכנו לכם עם יובל מלחי, אלוף ההסכתים לילדים. אבל שלא כמו הסכת ששומעים בבית או באוטו, כאן תוכלו להאזין לו בזירת ההתרחשויות ולראות במו עיניכם היכן נלחמו הצלבנים במוסלמים, מאין הם הגיעו, למה הם בנו חומה וחפיר ומי ניצח בסוף.היכן: גן לאומי אפולוניה

מתי: ימי שבת בשעות: 08:30 – 14:30

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.  

סודות תל אשקלון


משחק משימות מאתגר לכל המשפחה ברחבי הגן הלאומי


אתם מוזמנים לגן לאומי תל אשקלון לפעילות מיוחדת ולמשחק שיגלה לכם את סודותיה של העיר העתיקה.
המשחק מורכב מחידות וממשימות מאתגרות מעולמות התוכן של חדרי הבריחה.
תצטרכו לפתור בעיות, לפתוח מנעולים ותיבות, למשוך חבלים, למצוא הבדלים ולמשש חפצים, וזוהי רק טעימה. בערכת המשחק יש מפה, חידות ומפתחות ועליכם למצוא את התיבות ואת התשובות. משך המשחק כשעה וחצי.
את ערכת המשחק אפשר לקנות במחיר סמלי (15 ₪) במרכז השירות למטייל שבמרכז הגן. הערכה מתאימה לקבוצה של כ־5 משתתפים. בימי שבת וחג המשחק זמין רק בהזמנה מראש במערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים.

היכן: גן לאומי תל אשקלון

מתי: ימים א' – ו' ושבת בשעות 08:30 – 14:00


בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, הכניסה חינם למנויי מטמון.

בורחים אל העבר בעיר בני החורין


משחק קבוצתי מעולמות התוכן של מרחבי הבריחה בגן לאומי בית גוברין.
הזמינו חברים או בני משפחה וצאו לגלות את העיר דרך משחק חידות מלהיב ומאתגר. משימותיו ישגרו אתכם לכל עבר – לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו וליד הכנסייה ובדרך אליה. תוך כדי משחק תיחשפו לסיפורה המיוחד של העיר אלוותרופוליס, הלוא היא בית גוברין הרומאית. כדי לפתור את החידות תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים.

בקשו את המשחק בקופת האתר.היכן: גן לאומי בית גוברין – מתחם עיר בני החורין (העיר הצפונית)

מתי: ימים א' – ו' ושבת בשעות 08:30 – 14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון. 

Related Post

ט"ו בשבט, נוטעים את המחר

Posted by - 7 בינואר 2024 0
לחגוג את חג האילנות בסימן התחדשות וצמיחה בפארקים ובגני קק"ל *בשל המצב הביטחוני יתכנו שינויים באירועים לכן כדאי לעקוב אחר…

חדש בעיר: דרייב אין גרסת נתניה

Posted by - 12 באוגוסט 2020 0
יוזמה תרבותית חדשה תחת מגבלות הקורונה: מתחם הדרייב אין החדש יאפשר למשפחות להגיע וליהנות מהקרנות חגיגיות של סרטים, אמנים ומופעים.…
כלי נגישות