חגיגה פדגוגית

1 0

 

"הפרעות קשב וריכוז" (עם אברי גלעד) "שיימינג באינטרנט" (עם דרור גלוברמן) "הפסיכולוגיה של הספורט" (עם ירדן ג'רבי) "בתי ספר רוקדים בכיתת אמן" (עם אנה אהרונוב) "המסורת המוסיקלית כבונת תרבות" (עם ד"ר יובל דביר) "היכרות עם סימניות סיניות, אוצר מילים ותרבות סין" (עם עודד גפני) "כסף כוח ופוליטיקה" (עם העיתונאית עמליה דואק) ו"כיתת אמן עם חנן בן ארי" – הן רק חלק מעשרות כיתות, סדנאות והרצאות מרתקות, שיחכו לכם במינהל החינוך העירוני ב – 12.3.18, במסגרת חגיגה פדגוגית שמארגן מינהל החינוך העירוני בשבוע הפיס לחינוך.

 חגיגה פדגוגית אברי גלעד

מדובר ביוזמה שנועדה לחשוף את הדרך שבה יוצרים "חיידק של חדשנות פדגוגית בעיר שלמה" כדברי טובה דולב, ראש מינהל החינוך, מה שאומר מגמות וחשיבה חדשה, אשר במסגרתן הפכו המורים בנתניה ליזמים ואילו בתי הספר בוחרים את המסלול הייחודי להם.

כך למשל, בתום חמש שנות פיתוח בחינוך היסודי, נכתבו במרבית בתי ספר תוכניות לימודים חדשות, כאשר שמורות הטבע וחוף הים הפכו למרחבי למידה, אשר סביבם פותחו שיטות הוראה מתאימות המשלבות תכנים ודרכי למידה חדשים ובתוך כך –  חינוך סביבתי, חינוך חברתי, מדעים ושפה.

בית הספר ביאליק לדוגמא, פיתח תוכנית למידה העוסקת בנושא האדם והים ותלמידיו אף עוסקים בתהליך הלמידה בגלישת גלים ואילו תלמידי חיים חפר מקיימים למידה במסגרת שבילי התיור בשכונת עיר ימים, בה ממוקם בית הספר שלהם.

גם בבתי הספר העל יסודיים קיימים הדגשים וקיימת שונות על פני הצירים השונים. כך למשל בתיכון אלדד הדגש הוא פדגוגי, תיכון רב תחומי בשילוב מודל ההייטק היי. בבית ספר ממלכתי זה החדשנות הפדגוגית בנוייה סביב ציר "למידה מבוססת פרוייקטים" מה שהופך אותו לייחודי הוא מסלול הפיתוח המקצועי של המורים שהולך ומתרחב מזה חמש שנים והקשרים המקצועיים שנוצרו בעקבות זה. לעומתו תיכון ש"י עגנון נותן דגש "אידיאולוגי", באולפנת בר אילן הדגש הוא "חברתי" וכך הלאה.

דולב: "בעידודה של ראש העיר, מרים פיירברג-איכר – לקח על עצמו מינהל החינוך העירוני להיות גורם משמעותי, מקדם, מלווה ומעורר השראה לתהליכי שינוי ופיתוח יזמות פדגוגית חדשנית בבתי הספר בעיר. כל זאת על בסיס שלושה ערכים מרכזיים מובילים: אמון ואוטונומיה, בחירה ושונות."

 חגיגה פדגוגית דרור גלוברמן

יום שני, כה' באדר תשע"ח, 12.3.18

17.00  עד 22.30

מינהל החינוך העירוני, רח' טשרניחובסקי 12

התוכנית המלאה והמעודכנת: www.eduweek.co.il

הכניסה חופשית, בהרשמה מראש באתר

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות