חבצלת שלי

1 0

שרת הפנים, איילת שקד, חתמה על צו לצירופה של חבצלת השרון לתחום שיפוטה של נתניה.

מאת יאיר אברהם

בכך אישרה שרת הפנים את המלצת וועדת הגבולות שהקים משרד הפנים ביוזמת ראש העיר, לבחינת גבולותיה של נתניה והישובים הכפריים הסמוכים לה.

כידוע, יצאה בעבר ראש העיר למאבק אותו הגדירה כ"מאבק לאומי", שנועד להסדיר את ייעודי הקרקע בישובי השרון בהשוואה לערי השרון הגדולות ואת הכנסות הערים בהתאמה. 

פיירברג יצאה כנגד ראשי הישובים ששטחם לדבריה פי 10 מנתניה ותושביהם כמספר שכונה אחת בעיר שהחלו לפגוע ב"צורה הרסנית" בכלכלת הערים הגדולות באיזור השרון, תוך הפעלה והקמה של אזורי תעסוקה על שטחים שייעודם חקלאות והקמת דיור יוקרה ששאב אליהם אוכלוסייה בעלת אמצעים. 

על פי הצו שנחתם בימים אלו על ידי שרת הפנים, יועברו 570 דונם ממועצה אזורית עמק חפר באזור חבצלת השרון אל תחום השיפוט של נתניה. 

בכך קיבלה כאמור השרה שקד את עמדתה של העירייה, לפיה התוכנית שאושרה למתחם היא במרקם עירוני ולכן אינה יכולה להשתייך לעמק חפר אשר מרקמה התכנוני הוא כפרי.

על שטח האמור צפוייה לקום שכונה בעלת אופי אורבני שתכלול כ – 3,300 יחידות דיור, מתוכן 2,800 יחידות דיור למגורים ו –500 יחידות לדיור מוגן. בנוסף – הוקצו בשטח הנ"ל, 100,000 דונם לתעסוקה ומסחר.

במרכזה של התוכנית מתוכנן חיבור חדש של נתניה לכביש החוף דרך מחלף חבצלת שיוקם במקביל להקמת השכונה החדשה, שיפעל בתחום שיפוטה של העיר.

ראש העיר, מרים פירברג-איכר: "מדובר בהחלטה מעולה והצלחה גדולה להליך שינוי הגבולות של תמ"ל 1071 (חבצלת) .  הדגש הוא על חיבורים טובים של השכונה החדשה הן למחלף חבצלת שיועבר במלואו לתחום השיפוט של נתניה והן לחיבורים של תמ"ל 1010, הגובלת ממערב לממשקים עם שושנת העמקים. 

זוהי החלטה נהדרת שסוללת את הדרך להקמת השכונה הצפונית החדשה שלנו !!!! 

עכשיו מתחילים לעבוד על המימוש."

Related Post

מלחמת חרבות ברזל

Posted by - נובמבר 14, 2023 0
מאת: שירי חגואל–סיידון סגנית ומ"מ ראש העיר נתניה בשבת השחורה, השביעי באוקטובר 2023, כל מדינת ישראל התעוררה לבוקר של זוועות וכאב…

"אצלנו יש בית חם לכולם"

Posted by - נובמבר 1, 2018 0
לפני כשלושים שנה החל לפעול כפר עידוד בנתניה, המהווה בית חם ותומך לאנשים מיוחדים. מאז המקום הלך והתפתח ושוש זיסמן,…
כלי נגישות