זמנם הולך ואוזל: עצרת האחדות לקראת יום ה-100 עם משפחות החטופים התקיימה בעמק חפר בקריאה משותפת לשחרורם המיידי של כלל החטופים

8 0

עצרת האחדות הגיעה אל עמק חפר: כ-300 מתושבי המועצה האזורית עמק חפר התכנסו אתמול בערב (ג') לעצרת הזדהות עם משפחות החטופים ועם קריאתם להחזרת יקיריהם הביתה ללא דיחוי. האירוע נערך בצומת העוגן, כחלק מעצרות האחדות הנערכים בימים אלו ברשויות המקומיות למען משפחות החטופים.

בעצרת השתתפו ונאמו מספר משפחות של חטופים, ביניהם: רז בן עמי ששוחררה מהשבי אך בעלה אוהד עדיין מוחזק בעזה, היא הגיעה מלווה באלה ונטלי, 2 מבנותיה, נטלי אף שרה שיר שנכתב ממילות מכתב שכתבה להוריה כשגם רז עדיין הייתה בשבי. איציק הורן, אבא של יאיר ואיתן הורן החטופים בעזה. בנוסף, נאמה הגברת גלית שאול, ראש המועצה האזורית עמק חפר, והגר לנצר, בת קיבוץ בארי במקור אך כיום מתגוררת באיזור המועצה. מוזיקאים מהעמק ליוו את העצרת, יחד עם נטלי גבע ועמוס צימרמן.

איציק הורן, אביהם של איתן (38) ויאיר (45) הורן שנחטפו מביתו של יאיר בקיבוץ ניר עוז: "לא האמנתי שאנחנו נגיע עוד מעט ל100 יום, וכולם עוד בעזה. שלושת הבנים שלי עלו במסגרת הציונות, אני ניצול מהפיגוע בבניין העירייה הקהילתי בארגנטינה, אחרי זה אמרתי מה עוד כבר יכול לקרות אני ראיתי הכל. כנראה שאסור להגיד אף פעם אל תגיד אך פעם. אני לא איש בטחון ולא איש צבא, אני סתם מורה. הממשלה הזאת חיכתה 20 שנה לכסח את החמאס אז מה יקרה אם הם יחכו עוד קצת, יוציאו את כל החטופים שלנו ואחר כך ייעשו עם החמאס מה שהם רוצים. הממשלה הפקירה אותם, מחובתה עכשיו להחזיר אותם.לא תהיה פה תמונת ניצחון עד שלא יחזירו את כל החטופים, 136 ארונות זה לא תמונת ניצחון, 136 רון ארד זה לא תמונת ניצחון".

אלה בן עמי, כשלצידה אמא שלה רז שנחטפה יחד עם אביה אוהד (55) מביתם בקיבוץ בארי: "לאחרונה אני שום דבר מלבד הבת של ההורים שלי, רז שפה לידי ואוהד שעדיין נמצא בעזה. אמא שלי עומדת פה לידי, היא חזרה אחרי 54 ימים משבי חמאס, ואני חייבת להגיד שהרגשתי הרבה יותר טוב לפני שהיא הייתה כאן, כי עכשיו  אני פשוט יודעת מה הם עוברים אנחנו עברנו טראומה מאוד גדולה ב7 באוקטובר, וועד שיצאתי מהמלון בים המלח להתחיל את המלחמה הזו היה לי מאוד קשה, ואנחנו צריכים אתכם איתנו בשבילם.אל תפסיקו להילחם, צריך להחזיר אותם עכשיו!

רז בן עמי, שחזרה משבי החמאס בעזה לאחר 54 ימים הוסיפה: "אני רוצה להגיד לכם תודה שאתם פה כי גם בזכותכם אני חזרתי. תמשיכו להיאבק בשבילנו כי ממש קשה שם בעזה. התנאים שם ממש קשים. תמשיכו כי צריך להחזיר אותם עכשיו והיום!"

גלית שאול, ראש מועצת עמק חפר: "כולנו פה בעמק מייחלים לשובם. שמענו את השמות למעלה מ-3 חודשים, כל שעה, רגע, יום. החיים של כולנו קיבלו מימד אחר אבל החיים של המשפחות קיבלו תפנית בלי נסבלת. חלקכם יודעים שבן דודי היה שם, הוא הוחזר אבל בשבילו זה היה מאוחר מידי. אנחנו רוצים את כולם בחיים ואנחנו רוצים אותם כאן.אנחנו יודעים שאי אפשר לחכות. אנחנו יודעים שכל יום שעובר הוא נצח בשביל האנשים שנמצאים שם.  הגעגועים, הרגעים שמחכים לכולם, לשובם, הם לא נתפסים. אין דרך להכיל את הכאב הזה, אין דרך להבין אותו, אין דרך שלא לצעוק: אנחנו רוצים אותם פה בבית. יש לנו חובה להמשיך לקיים את שגרת החיים שלנו, אבל לצד החובה הזו יש לנו חובה עצומה, כזו שנוגעת בכל אחד ואחת לצעוק ביחד איתם: תחזירו אותם הבייתה. עכשיו! "

Related Post

הטרנדים הכי לוהטים

Posted by - 12 בדצמבר 2019 0
שנת 2020 אוטוטו מגיעה ואיתה בשורות חדשות בעולם עיצוב הבית. במיוחד עבור קוראי השבוע בנתניה ריכזנו את כל הטרנדים והמגמות…

יום האישה הבינלאומי 8.3

Posted by - 2 במרץ 2022 0
STAND UP –קמפיין למניעת הטרדות מיניות במרחב הציבורי השחקנית ומנחת הטלוויזיה מלי לוי והעיתונאית, שחקנית ומגישת הטלוויזיה לוסי אהריש,  נבחרו בישראל להוביל את קמפיין STANDUP!…
כלי נגישות