זמן לחימה 

9 0

נשיא המדינה במוקד הלאומי המשולב של מגן דוד אדום: ״אני רוצה לומר לכם תודה בשם כל עם ישראל על הצלת החיים שלא פוסקת ולו לרגע במערכה הכבדה שאנחנו נמצאים בה, חזקו ואמצו״ |

נשיא המדינה הרצוג קיבל סקירה מקיפה ממנכ"ל מד"א, אלי בין, על אודות פעילות המוקד וצוותי מד״א בשטח מתחילת המלחמה ביום שבת ועל הכלים הייחודיים המאפשרים לצוותים להציל נפגעים תוך צמצום סיכון חייהם.

לאחר מכן פגשו נשיא המדינה ורעייתו את צוותי הרפואה של מד״א במוקד הלאומי המשולב, שמעו על ההיערכות לימים הקרובים ולמדו על פעילות הרופאים, הפראמדיקים והחובשים של מד״א במוקד הלאומי המשולב בימים מורכבים אלו.

בסיום הביקור, כרז נשיא המדינה יצחק (בוז׳י) הרצוג ממכשיר הקשר לכלל צוותי מגן דוד אדום ברחבי הארץ: ״מתנדבות ומתנדבי מגן דוד אדום, כאן נשיא המדינה יצחק הרצוג, אני נמצא כאן במוקד שלכם ואני מלא התפעלות. אני רוצה לומר לכם תודה בשם כל עם ישראל. על הצלת החיים, על הגבורה, על הפעילות הבלתי פוסקת, על הנתינה, על האהבה ועל הצלת החיים שלא פוסקת ולו לרגע במערכה הכבדה שאנחנו נמצאים בה.״

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "מגן דוד אדום נמצא יחד עם מדינת ישראל במלחמה. מלחמה שנכפתה עלינו. רוצחים  תאווי דם פצעו אנושות ורצחו אלפי אנשים בהם גם חובשים ופראמדיקים של מד״א שהיו עם כפפות על הידיים בעת שעסקו בהצלת חיים. אנחנו כאן כדי להציל חיים. אני מבקש להגיד תודה רבה לכלל אזרחי מדינת ישראל ובראשם תורמי הדם שלנו – התורמים הנהדרים שבאו בזמן אפס לתרום דם. אלפי מנות מצילות חיים הגיעו לפצועים הרבים. אנחנו עובדים כל העת בשיתוף פעולה מלא עם צה״ל וכוחות הביטחון, אנחנו כאן כדי להציל חיים."

Related Post

כלי נגישות